Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik Traktör Sürücülerini Uyardı

Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik Traktör Sürücülerini Uyardı

Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik “Reflektör Tak, Görünür Ol” Çağrısı Yaptı

Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik Traktör Sürücülerini Uyardı
2020-11-06 10:35:07

Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik Traktör sürücülerine Reflektör Tak, Görünür Ol dedi. Ereğli Ziraat Odası Reflektör Tak Görünür Ol çağrısı başlattı. Ereğlide bu yıl duyurulan ve traktör sürücülerinin uyması istenen çağrı kapsamında özellikle Pancar hasat sezonunda karayollarında meydana gelebilecek traktör ve tarım makinaları kazalarının önlenmesi için farkındalık oluşturulacak.
Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çelik yaptığı açıklamada tarımsal faaliyet gösteren çiftçileri trafikte dikkatli olmaya davet ederken, trafikte güvenliğin sağlanması için görev yapan Jandarma ve Emniyete bağlı trafik ekiplerine teşekkür etti. İçinde bulunduğumuz bu yılda bile hala reflektör takmayı konuşmanın bu konuda hala bazı eksikliklerin olduğunun göstergesi olduğunu belirten Ereğli Ziraat Odası Başkanı Çelik, Önemli olan can yitirmemek, can kayıpları yaşamamak. Keşke her şeyin çözümü bu kadar kolay olsa. Reflektör veya flaşörlü ışıklar ile kazaların önüne geçebiliyorsak tüm sürücüler bunu uygulamalı. Bu kampanya trafikte görünür olmayı ve herkesin birbirini uyardığı bir kontrol sitemini harekete geçirecektir. Çağrımızın duyurulmasında emeği geçen Ereğli Güneş Gazetesi Yazı İşleri servisine teşekkür ediyorum diyerek bir konuyu daha aydınlatmamız gerekir diyerek devam etti; Başkan Çelik Traktörlerin arkasında flaşörü kuvvetli lambalar var Traktör sürücülerimiz bu lambaları gece yakıyor, bu da arkadan gelen aracı yanıltıyor. Arkaya verilen kuvvetli ışık arkadan gelen sürücünün gözünü alıyor. Traktör sürücülerimiz gece tarla dışında bu ışıkları yakmasın. Kazaya sebebiyet vermesin diye de sözlerini tamamladı. Biz de Reflektör Tak, Görünür Ol çağrısı yapan Ereğli Ziraat Odası Başkanı Abdullah Çeliki bu duyarlı davranışından dolayı tebrik ediyoruz. (Metin Tek)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 36835

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi