Bilal 1 info

Kapat !
EREĞLİ ZABITASI İŞİ SIKI TUTUYOR

EREĞLİ ZABITASI İŞİ SIKI TUTUYOR

.EREĞLİ’DE KURALLARA VE YASALARA UYMAYANLARA eREĞLİ zABITA MÜDÜRLÜĞÜ FIRSAT VERMİYOR.

EREĞLİ ZABITASI İŞİ SIKI TUTUYOR
2021-11-03 10:50:07

Yapılan son denetimlerde hatası görülen esnaflar için bir açıklama yapan Zabıta müdürlüğü, açıklamasını bülten olarak yayınladı
Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüz halkın sağlığı ve huzuru noktasında çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Belediyemizin Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından 11.10.2021 tarihinden itibaren yapılan denetimlerde 60 adet ruhsatsız işyeri tespit edilerek tutanağa bağlanmıştır. 12 adet işyerine 21.10.2021 tarihli Encümen Toplantımızda; İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat Yönetmeliğinin 1608 Sayılı Kanununun 23.01.2008 tarih ve 5728 sayılı kanunla değişik 1. maddesine ve 5326 sayılı Kabahatler Kanununun 32. maddesine göre idari ceza verilmiştir ve 6 adet işyeri için verilen süre de dolmuş olup Belediye Encümenine sevk edilmiştir. Kalan 42 adet işyeri için de, işyeri açma ve çalıştırma ruhsat tutanağı düzenlenmiştir, verilen sürenin akabinde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatını almayan işyerleri hakkında gerekli idari karar alınarak işyerlerinin sahiplerine tebliğ yapılacaktır. İşyeri açma ve çalıştırma ruhsat denetimleri devam edecek olup ruhsatsız işyerleri ile ilgili karar alınacaktır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72890

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz