EREĞLİ TARLALARINDAKİ SARI GELİNİN UYANIŞI BÜYÜLÜYOR.

EREĞLİ TARLALARINDAKİ "SARI GELİN"İN UYANIŞI BÜYÜLÜYOR.

.

EREĞLİ TARLALARINDAKİ SARI GELİNİN UYANIŞI BÜYÜLÜYOR.
2020-07-10 08:13:28

Türkiye'nin ayçiçeği ihtiyacının bir kısmını karşılayan Ereğli'de, "Sarı gelin" olarak adlandırılan ayçiçeği tohumlarının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünmeye başladı.
Bekdik ovalarına erken ekilen ayçiçeğinin bir kısmının çiçek açmasıyla tarlalar sarıya bürünürken, geç ekilenler ise yeşilin tonlarıyla boy atmaya devam ediyor.
Sarının farklı tonları ve şeklinin güzelliğiyle ilgiyi üzerine toplayan ayçiçeği tarlaları, özellikle gün doğumu ve gün batımında ayrı bir güzellik sunuyor.
Güne adeta "merhaba" diyen ayçiçeği, polen toplayan arılar ve kelebeklerle güzelliğine güzellik katıyor.
Ayçiçeği yetiştiricilerinden Orhan Doğan yaptığı açıklamada, ayçiçeklerinin görünümünü ile kendine hayran bıraktığını söyledi.
Ayçiçeği tarlalarının yavaş yavaş sarının tonlarıyla renklenmeye başladığını ifade eden Doğan, tarlalara ayrı bir güzellik katan ve adeta tarla ile bütünleşen ayçiçeği tarlalarının eşsiz bir güzellik sunduğunu aktardı. Erken ekim yapanların tarlaları ile geç ekenlerin tarlalarının fark edildiğini söylen Orhan Doğan, bir bakıyorsun bir tarla sarı gelin gibi diğerine bakıyorsun yemyeşil. Rabbim biz çiftçilere doğanın tüm renklerini veriyor. İnşallah para eder de cebimiz de renklenir dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 57491

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Hamza Yerlikaya Spor  Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı   
Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı