Kapat !
EREĞLİ ORADAYDI

EREĞLİ ORADAYDI

Ereğli’de Onbinler Cumhuriyet’in 100. Yıl Coşkusunu Yaşadı

EREĞLİ ORADAYDI
2023-10-29 22:55:46

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçunun Cumhuriyet Bayramına özel düzenlediği Mehmet Kelleli ve Öykü Gürman Konseri ile Ereğlide Onbinler Cumhuriyetin 100. yılını büyük coşku ile kutladı.
Başkan Oprukçunun ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Konserine İlçe Kaymakamı, Halkapınar ve Emirgazi Belediye Başkanları, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, STK Başkanları, Muhtarlar, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ve onbinlerce Ereğlili katıldı.
VİLAYET EREĞLİDE; DÜNYAYA MEYDAN OKUYACAK BİR İKTİSADİ, SINAİ, GÜÇLÜ BİR EREĞLİYİ, HUZURLU BİR EREĞLİYİ İNŞA ETTİĞİMİZİ CÜMLE ALEMİN GÖRDÜĞÜ BİR TABLOYU YAŞAMAK İSTİYORUZ
Konser öncesi duygularını ifade eden Başkan Oprukçu: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Tabi kutladığımız bu bayramın en önemli özelliği de 100. Yılını kutluyor olmamız. Bu günlere kolay gelinmedi, kan ve gözyaşı ile yoğrulmuş vatan topraklarını bize emanet eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve bu vatanın vatan olarak muhafazasında Doğuda, Güneydoğuda, yurtdışında, yurtiçinde, cephelerde ya da sokaklarda şehadet şerbetini içmiş bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Hatırlanacağı üzere bir Covid süreci yaşadık, arkasından deprem felaketi, deprem felaketinden önce de dedik ki şöyle 3 gün, 4 gün konser yapalım diye muhtelif sanatçılarımızla da anlaşmıştık. Deprem oldu, arkasından maden faciası oldu bu konserleri iptal etmek durumunda kaldık. Yani yüreğimiz hep parçalanıyor, bu bölgede Anadolu Türke vatan olmaya devam ettiği sürece bizim yüreğimizin kanamaya devam edeceği gerçeğini Ortadoğuda bugün yaşananları gördüğümüzde anlamamak mümkün değil. Evet, Gazzede kan akıyor, Filistinde kan akıyor, insanlar ölüyor orada, Müslümanlar ölüyor orada ama insanlık lal olmuş sesini çıkarmıyor. Oradaki ölen Filistinli sadece bir Filistinli değil, sadece bir Müslüman değil, orada insanlık ölüyor, orada biz ölüyoruz. Bizim için Ankara neyse Kudüs o, bizim için Mekke, Medine ne kadar kutsalsa Mescid-i Aksa'da, Kudüste o kadar kutsal, yüreğimiz yanıyor. Konseri iptal edemedik çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Türk Milletinin, Türk ve Türkiye Yüzyılını inşa etmek gibi bir mecburiyeti var, o mecburiyetin doğal sonucu olarak Ereğlinin ayağa kalktığını, dünyaya meydan okuyacak kadar kendisinde kudret gördüğünü duymak ve görmek istedik, onun için iptal etmedik. Sevgili hemşerilerim 4,5 yılı geride bıraktık, sizin için çalıştık. Karşılaştığımız o kadar çok olumsuzluk oldu ki ama dayandık, ayakta kaldık, dik durduk. Yok demedik, bulduk buluşturduk, çalıştık ve yaptık. Eksiklerimiz var mıdır, mutlaka vardır ama onların da süreç içerisinde yapıldığını mutlaka göreceksiniz ve Vilayet Ereğlide; dünyaya meydan okuyacak bir iktisadi, sınai, güçlü bir Ereğliyi, huzurlu bir Ereğliyi inşa ettiğimizi cümle alemin gördüğü bir tabloyu yaşamak istiyoruz. Onun içindir ki Ereğli Türkiyeye ses veriyorsun, dünyaya ses veriyorsun ve çalışacağız, başaracağız, başaracağız Allahın izniyle Anadolu Türke ebedi vatan olmaya devam edecek. Nice yüzyıllarda Cumhuriyeti coşkuyla kutlayacağız. Bin yıldır vatan olarak sahip olduğumuz Anadoluya, gelecek Bin yıllarda da sahip olmaya devam edeceğiz. Sizleri seviyoruz, sizlere hizmet etmekten de çok büyük bir şeref duyuyoruz. Şu bayrakları bir görmek istiyorum, sizin dünyaya seslendiğinizi, Türkiyeye seslendiğinizi görmek istiyorum. Tekrar Bayramınızı kutlarken hepinizi saygıyla selamlıyorum, Allaha emanet ediyorum ifadelerini kullandı.
Sanatçı Öykü Gürman ise: Bu özel günde sizinle birlikte olmak çok güzel, ne güzel karşıladınız bizi Ereğli. Bizi sizlerle buluşturan Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçuya teşekkür ederim. Cumhuriyet Bayramımızın 100. yılı kutlu olsun ifadelerini kullandı.
Cumhuriyet Konseri, Öykü Gürmanın muhteşem eserleri ve Cumhuriyetin 100. yılının coşkusunu daha da artıracak eserlerle sona erdi.

EREĞLİ ORADAYDI
EREĞLİ ORADAYDI
EREĞLİ ORADAYDI
EREĞLİ ORADAYDI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40851

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
SEÇİME KENDİ LOGOLARI İLE GİRECEKLER
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…
Özbaş: Trafik Psikolojinizi Bozmasın…