Ereğli İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesi Start Aldı

Ereğli İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesi Start Aldı

-Milletvekili Halil Etyemez, “Suyu Hem Tasarruflu Kullanacak Hem De Üretimi Arttıracağız” 

Ereğli İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesi Start Aldı
2020-09-19 22:28:01

Dünya Bankasının Türkiyede desteklediği 4 projeden biri olan Ereğli İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sisteminde ilk kazma vuruldu. Çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ereğlimize, Konyamıza dev bir proje daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 450 milyon lira yatırım bedelli İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesi ile suyu hem tasarruflu kullanacak hem de üretimi arttıracağız. Ereğlimize, Konyamıza hayırlı olsun. dedi.

Konyanın Ereğli ilçesinde yapımı devam eden 466 milyon lira yatırım bedelli İvriz Sağ Sahil Kapalı Sulama Sisteminin ardından İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesinde de ilk kazma vuruldu. Dünya Bankasının Türkiyede destek verdiği 4 projeden biri olan İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesinde çalışmalar başladı.

AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun ile birlikte ilk günkü çalışmaları yerinde inceledi. Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Milletvekili Halil Etyemez, ekskavatörün direksiyonuna geçerek bir süre çalışmalara eşlik etti.

TOPLAM 400 BİN DEKAR ARAZİ MODERN SULAMA SİSTEMİYLE SULANACAK

Ereğliye, Konyaya dev bir proje daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Milletvekili Halil Etyemez, İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesinin hayırlı olmasını diledi. Konyanın bitkisel ve hayvansal üretimde Türkiyede bir numara olduğunu kaydeden Milletvekili Etyemez, Ereğlinin de Konya içinde lider olduğunu söyledi. Ereğli Ovasının bereketli topraklarının proje ile suya doyacağını vurgulayan Halil Etyemez, kapalı sulama sisteminin önemine dikkat çekerek hem sudan tasarruf edileceğinin hem de üretimin artacağının altını çizdi. Etyemez, Yaptığımız girişimlerle İvriz Sağ Sahil Kapalı Sulama Sisteminin ardından İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemini de Ereğlimize, Konyamıza kazandırdık. Bu proje, Dünya Bankasının ülkemizde desteklediği 4 projeden bir tanesi. 450 milyon lira yatırım bedelli İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi Projesinin tamamlanmasının ardından Ereğli ilçemizde 152 bin 800 dekar tarım arazisi modern sulama sistemine kavuşacak. Proje ile 16 bin kişiye istihdam olanağı ve yıllık 60 milyon lira gelir artışı sağlanacak. Çalışmaları devam eden İvriz Sağ Sahil Kapalı Sulama Sistemi ve İvriz Sol Sahil Kapalı Sulama Sistemi ile Ereğlimiz toplam yaklaşık 1 milyar liralık yatırıma kavuşacak. Her iki kapalı sulama sistemiyle 400 bin dekar tarım arazisi modern sulama sistemiyle sulanacak. Çiftçilerimiz hem rahat edecek hem de üretim artacak. dedi.

TARIM, SAVUNMA SANAYİİ KADAR ÖNEMLİ

AK Parti olarak tarımı en stratejik sektörlerden biri olarak gördüklerini açıklayan Milletvekili Halil Etyemez, bunun için çiftçilerin yanında olmaya, gıda üretimini artması için ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini kaydetti. Halil Etyemez, Tarım, savunma sanayii kadar önemli bir sektördür. Gıda, insanoğlunun ve diğer canlıların yaşamasının en önemli faktörlerinden bir tanesidir. Bunun en büyük örneğini şu anda yaşadığımız pandemi sürecinde gördük. Çoğu ülkede gıda sorunu yaşandı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın liderliğinde AK Parti olarak tarıma verdiğimiz önem sayesinde, çok şükür ülkemizde böyle bir sorun yaşanmadı. Tarım, ülkemizin vazgeçilmezidir. Verdiğimiz desteklerle, uygulamaya koyduğumuz projelerle çiftçilerimizin yanında yer almaya, üretimi arttırmaya devam edeceğiz. diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 15503

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki