Ereğli halkı Cumhurbaşkanlığı kararına isyan etti

Ereğli halkı Cumhurbaşkanlığı kararına isyan etti

Ereğli halkı Milletvekili Halil Etyemez’in konu hakkındaki düşüncesini soruyor

Ereğli halkı Cumhurbaşkanlığı kararına isyan etti
2020-08-21 14:26:52

20.08.2020 tarihli Cumhurbaşkanı kararı, 21.08.2020 Tarih ve 31220 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak YATIRIM TEŞVİK UYGULAMALARINDA; KONYA 2. BÖLGE, KARAMAN 3. BÖLGE ve NİĞDE 5. BÖLGE olarak değişiklikler yapıldı.

Konyada alt Bölge Desteğinden Yararlanacak İlçeler arasında Kulu, Sarayönü, Hadim, Taşkent, Güneysınır, Hüyük, Kadınhanı, Doğanhisar, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Bozkır, Derebucak, Altınekin, Çeltik, Yunak, Derbent, Halkapınar, Emirgazi ve Ahırlı yer alıyor.

Yıllardan beri İl olmayı bekleyen Ereğlinin bırakın il olmayı alt bölge desteğinden bile yararlanamayacak olması, Ereğli halkını isyan ettirdi.

Hasan Sesli isimli öğretmen, Anadolunun Parlayan Yıldızı Ereğli unutuldu mu? Ereğli, Konyaya 150 km, Niğdeye 90 km. Bu durumda Ereğlinin Niğdeye bağlanması gerekmez mi?
Ey Ereğlinin siyasetçileri, belediye başkanı, sivil toplum kuruluşları, söyleyecek sözünüz yok mu?
Ben, her zaman söylerim, Ereğli kendi yolunu, kendi bulmaya çalışan bir sahipsiz ilçedir. Üstelik, Konyanın bir çok ilçesinde Cumhutiyete karşı isyan hareketleri olmuştu. Ereğli, Cumhuriyetin yanında durmanın, cezasını çekmiş olmasın dedi

Geçmiş yıllarda CHP Ereğli Belediye başkanı adıyı olan Av. Köksal Filorinalı ise; İşin özünde listede yer alan ilçelerimizin de Konya Merkez gibi görülmesi ve 2. Bölge olarak değerlendirilmesi, listede yer alan ilçelerimiz içinde bir ceza aslında dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 37459

Kullanıcı Adı

 • Erhan
  25 Ağustos 2020 Salı

  Sürü gibi yaşıyorsa millet ister ezan ister çan dinlet itiraz etmiyorsa illet ne eylesin bu devlet ereğli ye herşey mübahtır ereğlinin bişey sahibi olması için siyaseti bırakıp ereğlinin çıkarı doğrultusunda hareket etmesi lazım allah devletlumuza zeval vermesin

 • Nezih öncel
  22 Ağustos 2020 Cumartesi

  Ereğlinin bir an evvel il olması gerek.hem sosyal hem iklim yönünden ereğlinin konya ile alakası yoktur.üstelik bir çok ilimizden daha büyüktür.

 • Mustafa al
  22 Ağustos 2020 Cumartesi

  Ereğlimize yazık. o zaman ereglide siyaset yapıp siyasetten karnıni doyuranlara yaziklar olsun.

 • Hayrettin yakut
  22 Ağustos 2020 Cumartesi

  Derhal konya dan ayrılmalıyız.

 • Cevat özlü
  22 Ağustos 2020 Cumartesi

  1960 tan öncesi de biz yanık yanık ereğli il olsun diye çok bağırdık. demek ki ereglide millet vekilleri çok beceriksiz tek bir sözleri geçmeyen kişilerden seçiliyor. seçeceğiniz vekilleri iyi tesbit edin.

 • Emekli
  21 Ağustos 2020 Cuma

  Nasılsanız öyle yönetilirsiniz.ereğli halkı gücünün farkına varırda hakkını aramazsa daha çok bekler.daha önce konya’ya 100 km uzakta karaman il yapılırkenda şehrimiz yalnızdı,bugünde aynı.demekki hak etmiyoruz.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki