Ereğli Bilsem’den Örnek Projeler

Ereğli Bilsem'den Örnek Projeler

Ereğli Bilsem’den Örnek Projeler

Ereğli Bilsem’den Örnek Projeler
2022-05-10 09:21:07

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi (Bilsem) bu yıl birçok e-twinning sosyal sorumluluk projesine imza attı.

BİLSEM Sınıf Öğretmeni Tahir KILIÇ danışmanlığında destek sınıfı ve ortaokul grubu öğrencileri ile yapılan ve bitirilen sosyal sorumluluk projeleri şöyle sıralanıyor :

1-) HAYALİMİ YAZIYORUM (eTwinning Projesi) :

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi Destek D2A öğrencileri ile ''Hayalimi Yazıyorum'' eTwinning Projesine katıldık. Bu proje ile öğrencilerimizin hayal gücünü geliştirme, yazma, okuma, araştırma ve sunum yapma ayrıca web2.0 araçalarını etkin kullanma, basit materyallaerle hayalindekini tasarlayarak yaratıcılığı hedeflemektedir. Projeye etkinliklerine öğrencilerimiz aktif katılarak projeyi tamamladılar.

2-) BİLSEM DAHA ÖNCE YAZARDIM (eTwinning prejesi):

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi Destek D3A ve D3C öğrencileri ile projeye katıldık. Projemizin amacı; Bilim ve Sanat merkezi öğrencilerinin yaratıcı yazma teknikleri ile yazı yazmayı sevdirmek, eğlenerek, etkin katılımcı olarak yaratıcı yazma çalışmalarına katılmalarını sağlamaktır.

3-) DOĞA KARDEŞLİĞİ (eTwinning Projesi) :

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi D3B öğrencileri ile ''Doğa Kardeşliği'' projesine katıldık. Proje ile çocukların doğayla bağ kurmasını sağlamak, doğanın döngüsünü anlamalarını sağlamak ve doğaya karşı duyarlılık oluşturmak, çocuklarda var olan merak duygusunu geliştirerek araştırma ve inceleme isteği oluşturmak ve çocukların hayat boyu öğrenmekten zevk almalarını sağlamayu amaçlamaktadır.

4-) GELECEĞİMİN ŞEHİRLERİ 8eTwinning Projesi):

Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi B2A öğrencileri ile projeye katıldık. Küresel ısınma, hava kirliliği, küresel iklim değişikliği ,içilebilir su kaynaklarının azalması vb. günümüz dünyasının en temel sorunlarıdır. Yıllar geçtikçe artan bu problemin varlığından öğrencileri haberdar etmek, dünyanın kaynaklarının sınırsız olmadığı ve korunması gerektiği bilincini aşılamak adına bu projenin gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır. Projemizde öğrencilere bu sorunlar ile ilgili bilgiler verilecek, sorunların giderilmesi adına çözüm önerileri oluşturulurken disiplinler arası bir öğrenme sağlanacaktır. Projeyle öğrencilerimiz Tincer Ket dijital tasarım ile yaşanabilir yerleşim alanları, yenilenebilir enerji, kaynakları tasarruflu kullanma gibi modelleri ortak ürün olarak ortaya çıkardılar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 59930

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
İLÇE TARIM MÜDÜRÜ SARICA ÇKS DUYURUSU YAPTI
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR
DURUL TÜRKMEN KONYA’NIN EREĞLİ’YE BAĞLANMASINI İSTİYOR