EREĞLİ BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA

EREĞLİ BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA

BAŞKAN AKPINARIN ZORLU MÜCADELESİ BAŞLIYOR

EREĞLİ BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA
2024-04-19 12:02:37

Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ereğli Belediye Başkanı seçilen Umut Akpınar, seçildikten hemen sonra görevinin ilk günlerinde, seçim vaatlerinden biri olan şeffaflık ilkesini hayata geçirerek, belediyenin boğucu borç yükünü halka açıkladı. Belediyenin toplam borcu 528 milyon TL'yi buluyor. Bu borcun büyük bir bölümünü 394 milyon TL ile İller Bankası ve diğer bankalarından alınan krediler oluştururken, esnafa olan borçlar da 88 milyon TL ile dikkat çekiyor.
BELEDİYEDE HER AY ORTALAMA 36 MİLYON TL'LİK DEVASA BİR AÇIK ORTAYA ÇIKIYOR!
Başkan Akpınar, belediye binasının dışına astığı borç tablosu ile Ereğli Belediyesinin mali durumunu gözler önüne serdi. Paylaşılan verilere göre, belediyenin gelirleri personel maaşlarını dahi karşılamakta yetersiz kalıyor. İller Bankası'ndan gelen ödenekler, personel maaşlarının yalnızca bir kısmını karşılayabiliyor. Ereğli Belediyesi'nin aylık ortalama 50 milyon TL geliri, 86 milyon TL'lik giderle karşılaştırıldığında, her ay ortalama 36 milyon TL'lik devasa bir açık ortaya çıkıyor.
Başkan Akpınar, bu zorlu ekonomik tablo karşısında Ereğli halkına moral vermekten geri kalmadı. Başkan Akpınar, "Acil olarak hayata geçireceğimiz tasarruf ve gelir artırıcı önlemlerle bu zor süreci aşacağımıza inancım tam" diyerek umutlu bir mesaj verdi. Ayrıca, kısa vadede alınacak tedbirlerle, özellikle alnının teriyle çalışan emekçilerin mağdur edilmeyeceğinin altını çizdi.
Başkan Akpınar'ın karşı karşıya olduğu bu mali kriz ve kısıtlı imkânlar altında hizmet üretme çabası, onun ve ekibinin önünde en büyük zorluk olarak duruyor.

EREĞLİ BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA
EREĞLİ BELEDİYESİ BORÇ BATAĞINDA

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 16026

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA