Kapat !
EREĞLİ BELEDİYESİ ALİ TALİP ÖZDEMİR AŞ OCAĞI AÇILDI

EREĞLİ BELEDİYESİ ALİ TALİP ÖZDEMİR AŞ OCAĞI AÇILDI

EREĞLİ BELEDİYESİ ALİ TALİP ÖZDEMİR AŞ OCAĞI MUHTEŞEM BİR PROGRAMLA HİZMETE AÇILDI

EREĞLİ BELEDİYESİ ALİ TALİP ÖZDEMİR AŞ OCAĞI AÇILDI
2024-02-08 17:40:38

Korkut Ata Sosyal Tesisleri içerisine taşınan ve önceki dönem Ereğli Belediye Başkanı, Türkiyenin İlk Çevre Bakanı Ali Talip Özdemir'in adı verilen Ereğli Belediyesi Ali Talip Özdemir Aş Ocağının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Cumhur İttifakı Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ali Talip Özdemir de telefon görüşmesiyle katıldı onun yanı sıra Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Kurt, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Musa Yılmaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Erol ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Lutfi Tekeli ve Yönetimi, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Özal Korkmaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Özlem Keçeci, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti Belediye Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, Oda ve Birlik Başkanları, muhtarlar, Belediye çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

AŞ OCAĞIMIZIN EREĞLİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLMASINI TEMENNİ EDİYORUM

Milliyetçi Hareket Partisi Ereğli İlçe Başkanı Musa Yılmaz: Cumhur İttifakına gönül vermiş kıymetli gönül dostları öncelikle hepinizi saygı, sevgi, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Ereğli Belediyemizin aş ocağı açılışına hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Özel ve güzel bir gün hem ismiyle müstesna, kıymetli büyüğümüz Ali Talip Özdemir Beyin ismini taşımasıyla da çok özel bir durum ve güzel bir görüntü. İnşallah yeni aş ocağımız Ereğlimize hayırlı uğurlu olur. Eski aş ocağını biliyorduk imkanlar kısıtlıydı hizmette aksaklıklar oluyordu ama Belediye Başkanımız sağ olsun. Bu şehrin açı ve açığı kalmasın diye mücadele ediyor. Bu mücadele de onlardan bir tanesi Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyecilik, sosyal belediyecilik anlamında çalışmalarının bir örneği. Kendisine huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum. Şahsım, teşkilatım, hemşerilerimiz adına bu güzel tesisin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz, istifade eden bol olsun. İnşallah çok hayır duaları alır zaten yolu açık, yolu uzun hayır duasına da ihtiyacımız var. Onun dışında da 31 Martta sandıklarda da oylarınıza ihtiyacımız var. Aş ocağımızın Ereğlimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum şeklinde konuştu.

BİZİM HİZMETLERİMİZ ORTADA HİZMETİMİZ NET, ADAYIMIZ NET, KARARIMIZ NET HAYIRLI UĞURLU OLSUN

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı İbrahim Erol: Cumhur İttifakının birliğimizin beraberliğimizin bir meşalesi olduğunu bugün bu açılışta hep birlikte görmüş bulunmaktayız. Değerli Başkanım vermiş olduğunuz isim için şahsınızda Milliyetçi Hareket Partisini kutluyorum ve çok teşekkür ediyorum. Aş ocağı yalnızca yemeklerin paylaşıldığı ortamdan ziyade sevginin, dayanışmanın birliğin beraberliğin hoş sohbetlerin gerçekleştiği ocak olmasıyla da ön plana çıkmaktadır. Aş ocağı Ereğlimiz için gerçekten kıymetli daha önceki alanımızda kısıtlıydı ondan dolayı bu alan bugün bizim için çok değerli oldu. Yapılan hizmetler oya orantılı değil, gerçekten hizmet için yapılıyor. Laf üstüne laf üreten bir İttifak değiliz bunu hep söyledik. Taş üstüne taş koyan proje üretip ve emeği geçerek hizmetleri ortaya koyan gerçek bir belediyecilik yapıyoruz. Hüseyin Başkan bugün bir örneğini gerçekleştirdi. Bizim hizmetlerimiz ortada hizmetimiz net, adayımız net, kararımız net. Hayırlı uğurlu olsun, Allaha emanet olun şeklinde konuştu.

BİZ MİLLET OLARAK AYAK BASTIĞIMIZ HER YERE BESMELEYLE GİRDİK AŞ OCAKLARIYLA, İMARETHANELERLE ‘ İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN DÜSTURUYLA HAREKET ETMİŞ BİR MİLLETİN ŞEREFLİ MENSUPLARIYIZ

Başkan Oprukçu: Öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum. Ali Talip Özdemir Bey eski Çevre Bakanımız, Eski Belediye Başkanımız şimdi Cumhur İttifakının Bakırköy Belediye Başkanı Adayı kendisini buradan saygıyla selamlıyorum, Allah onu da muvaffak etsin, başarıları daim olsun. Ereğlide Belediye Başkanı olarak göreve başladığı besmeleyi çektiği günlerde yaptığı ilk işlerden bir tanesi Aş Ocağını açmak olmuş. Tabii milli duyarlılığı olan, bu manada hassasiyetleri olan insanların yapması lazım gelen, Türk Milletinin şerefli bir mensubunun yapması lazım gelen en öncelikli şeylerden bir tanesi, hepiniz bilirsiniz ki biz millet olarak ayak bastığımız her yere besmeleyle girdik. Aş Ocaklarıyla, imarethanelerle insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla hareket etmiş bir milletin şerefli mensuplarıyız. Biz de bu vesileyle besmeleyi çektiğimiz Korkut Ata Sosyal Tesislerinde ilk yaptığımız, ilk hizmete açtığımız yer aş ocağımız. Türk olmanın, İslam inancına sahip olmanın, Elhamdülillah Müslüman olmanın doğal sonucu olarak yani emredildiği üzere insanımızın karnını doyurmakla başlıyoruz. Aç açık kalmasın bu memlekette işsiz de kimse kalmasın diye nasıl çırpındığımızı bilirsiniz ama öncelikle aç açık kalmayacak. Açlarımız, aç kalanlarımız, ihtiyaç sahiplerimiz burada doyurulacak, ihtiyaçları karşılanacak, sabah kahvaltısını burada yapabilecek, öğle yemeği evine gidebilecek, akşam yemeği isterse burada yiyebilecek gecenin bir vaktinde de Allahın izniyle onlara da ulaşma imkanımız olacak. Buradaki hizmet yapan arkadaşlarımızın görev süresini 2 vardiyaya çıkarıyoruz yani, gece de açık olacak burası bir de önümüzdeki hafta inşallah Çarşamba günü muhtemelen saat 14.00te Kız Öğrenci Misafirhanemizi açacağız. Değerli arkadaşlarım, sevgili hemşerilerim inşallah kızlarımız, hemşerilerimiz, misafirlerimiz de burada yemeklerini ağız tadıyla sabah, öğle, akşam yiyebilecek ücretsiz olarak. Onlar Ereğlimizde zaten misafir Kız Öğrenci Misafirhanesi koyduk adını yani Kredi Yurtlar Kurumundan yurt çıkıncaya kadar ya da çıkmazsa okulları bitinceye kadar burada Ereğli Belediyesinin ve Ereğlinin misafiri olarak kalmaya devam edecekler Allahın izniyle ifadelerini kullandı.

Değerli hemşerilerim şimdi Ali Talip Özdemir Bey önceki dönemlerde Ereğlimize çok güzel hizmet yapmış bir değerli büyüğümüz şimdi Bakırköyde hizmet etmek için yola çıkmış bir vaziyette Allah onu muvaffak etsin biliyorum ki Çevre Bakanlığı döneminde de Ereğlimize ve Türkiyemize çok büyük hizmetleri oldu hatta Çevre Müsteşarlığıydı da o zaman ilk Çevre Bakanımız Ereğlimizden çıkmış vaziyette bunun da böyle bilinmesini arzu ederim. Ben şimdi Ali Talip Özdemir Bey ile sizi buluşturmak da istiyorum bu vesileyle inşallah bir ve beraber, el ele tutuştuğumuzda muhteşem bir geleceği Ereğlide Korkut Ata Sosyal Tesislerinde de inşa etmeye devam edeceğiz. Biraz önce bir bacımız dedi ki ‘buralarda oturma yerleri olsun sosyal tesis olacak hepsi çay bahçeleriyle, pastaneleriyle hatta alışveriş merkezleriyle belki Valilik Hizmet Binasıyla belki Belediye Başkanlığı Hizmet Binasıyla inşallah burası 47.000 metrekarelik bir alan Allahın izniyle sevgili hemşerilerim sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz sözlerinin ardından telefon araması yaparak Cumhur İttifakı Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ali Talip Özdemiri hemşerileriyle buluşturdu.

Başkan Oprukçu: Sayın bakanım öncelikle saygılarımızı sunuyoruz, size başarılar diliyoruz sizin Ereğlide emeğiniz çok, Ereğlimizde Aş Ocağı kültürünü ilk başlatan Belediye Başkanı olmanız hasebiyle de Ereğli Belediyesi Ali Talip Özdemir Aş Ocağı adını verdik Taş Evlerin birinci bloğunda burası geniş bir yer 2 vardiya halinde hizmet verecek sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği de dahil olmak üzere evlere servisin dışında hizmet vermeye devam edecek Sayın Bakanım buyurun sözleriyle sözü Ali Talip Özdemire verdi.

SEVGİLİ HEMŞERİLERİM HÜSEYİN OPRUKÇU BENİM KARDEŞİM HAKİKATEN DÜRÜST, İLKELİ, ÇALIŞKAN CUMHUR İTTİFAKININ DA ADAYI OLARAK BU DÖNEM ONU BOL BOL DESTEKLEMEMİZ GEREKİYOR. NİYE BİLİYOR MUSUNUZ, BEN ONU YAPAMADIM ALLAH NASİP EDERSE BAKIN BİRAZ ÖNCE ORADAKİ YERLERDE VALİLİK BİNASINDAN BAHSETTİ ALLAH NASİP EDERSE ANKARADA BİZ DE ELİMİZDEN GELEN GAYRETLE VALİLİĞİ GETİRECEĞİZ ORAYA HÜSEYİN BAŞKANIMIZI DA İL BELEDİYE BAŞKANI OLARAK İLAN EDECEĞİZ

Cumhur İttifakı Bakırköy Belediye Başkan Adayı Ali Talip Özdemir: Sevgili Başkanım, Allah sizden razı olsun. Bütün hemşerilerime başta yönetici arkadaşlarıma ve zatıalinize çok teşekkür ediyorum. Çok büyük bir hizmet geliştiriyorsunuz, Ereğli size inşallah gönül dolusu destek verecek bu hizmetlerinizden dolayı. Taş Evler benim için çok önemli, ben oradan yetiştim biliyorsunuz Sümerbankta rahmetli babam işçi olarak çalışıyordu oranın ekmeğiyle büyüdük ve o zaman belediye nerde Yardımseverler Derneği Aşevi açmıştı, oradan ekmek alarak eve götürüyorduk bakın yıllar sonra Allah neleri gösterdi zatıalinizin desteğiyle, gayretiyle orada benim hiç katkım olmadığı halde ismimi verdiniz Allah sizden razı olsun, yolunuz açık olsun. Sevgili hemşerilerim Hüseyin Oprukçu benim kardeşim hakikaten dürüst, ilkeli, çalışkan Cumhur İttifakının da adayı olarak bu dönem onu bol bol desteklememiz gerekiyor. Niye biliyor musunuz, ben onu yapamadım Allah nasip ederse bakın biraz önce oradaki yerlerde Valilik Binasından bahsetti Allah nasip ederse Ankarada biz de elimizden gelen gayretle Valiliği getireceğiz oraya Hüseyin Başkanımızı da İl Belediye Başkanı olarak ilan edeceğiz şeklinde konuştu.

"EREĞLİLİ HEMŞERİLERİMDEN İSTİRHAMIM SİZE DOLU DOLU GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE OY VERİLMELİ Kİ BİZ İLİ İSTEYEBİLME İMKANINA ANKARADA SAHİP OLALIM.HÜSEYİN OPRUKÇU EREĞLİDE DÜNYANIN DESTEĞİNİ ALDI GELDİ CUMHUR İTTİFAKI OLARAK VE DAMGASINI VURDU DİYEBİLELİM"

Ali Talip Özdemir: Bir tek ihtiyacımız var bizim, benim Ereğlili hemşerilerimden istirhamım size dolu dolu güçlü bir şekilde oy verilmeli ki biz İli isteyebilme imkanına Ankarada sahip olalım. Hüseyin Oprukçu Ereğlide dünyanın desteğini aldı geldi Cumhur İttifakı olarak ve damgasını vurdu diyebilelim siz zaten hizmetlerinizle damga vurdunuz çok güzel işler yaptınız Allah sizden razı olsun ve inşallah Vilayeti de beraber bizim gayretimizle oraya o bayrağı dikeceğiz, Kaymakamımızı da Vali olarak ilan edeceğiz. Arkadaşlar Ereğli çok güzel, çok mübarek bir şehir ne olur ona sahip çıkın başında çok yiğit, babayiğit, gönlü gani çok dürüst, çalışkan, ilkeli bir Belediye Başkanı var, onu Ankaraya işte Hüseyin Oprukçu şu kadar destek aldı diye göndermeliyiz ki biz Ankaradan istediğimizi alıp gelelim sözleriyle konuşmasına devam etti.

ALLAHIN İZNİYLE EREĞLİ SİZE LAYIK OLDUĞUNUZ SEVİYEDE OYUNU VERECEK VE SEÇİM KAZANACAKSINIZ

Konuşmasının sonunda da: Allahın izniyle ben inşallah 31 Martta bu seçimlerin memleketimiz, ülkemiz için çok hayırlar getireceğine inanıyorum. Bakın Hüseyin Başkanım ne kadar güzel bir yerde bu hizmeti düşündü, Allah ondan razı olsun bu konuda yürekten alkışlıyorum ben Hüseyin Başkanımı. Sayın Başkanım sizin bu vasfınız çok önemli, ilişkileriniz çok önemli, siz eski bir bürokrasisiniz aynı zamanda dışarıdan gelen bir insan değilsiniz, Allahın izniyle Ereğli size layık olduğunuz seviyede oyunu verecek ve seçim kazanacaksınız. Bunlar Allah rızası için yapılan hizmetler inşallah sandıkta oylar gönül rızasıyla gelişecek ve siz çok güçlü bir şekilde tekrar iktidara geleceksiniz, yolunuz açık olsun ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Başkan Oprukçu: Allah razı olsun Sayın Bakanım çok teşekkür ediyorum, sizlere de başarılar diliyorum. Murat Kurum Beyi zatıalinizi orada başarmış bir şekilde görmeyi çok arzu ediyoruz. Yani Ereğli bu anlamda da çok şanslı olacak, Allahın izniyle birlikte başaracağız. Birlikte hizmet etmenin onurunu şerefini de miras olarak inşallah gelecek kuşaklara bırakacağız. Sizin hakkınızı ödeyemem Allah sizden milyonlarca kez razı olsun, sizi seviyoruz, sayıyoruz başımızın üstünde yeriniz var Bismillah dedik, sizin adınızla başladık inşallah çok daha güzel günlere hep beraber Vilayet Ereğliye ulaşacağız. Ereğli dağıyla ovasıyla, doğusuyla batısıyla ayırmadan ayrıştırmadan kucaklaşmanın erdemliliğini bu seçim sürecinde yaşayacak, Allahın izniyle bu ifadelere karşılık verdi.

"ŞİMDİ ARTIK VİLAYET ZAMANI, VİLAYET OLABİLMEK İÇİN DE MUTLAKA HÜSEYİN OPRUKÇUNUN ÇOK BÜYÜK OYLA ANKARAYA GİTMESİ GEREKİYOR ARKADAŞLAR. BAKIN YILLARCA EREĞLİYE HİZMET EDEN BİR KARDEŞİNİZ OLARAK SÖYLÜYORUM BUNU, LÜTFEN BENİ DE KIRMAYIN, HÜSEYİN BAŞKANIMIZI DA DESTEKLEYİN YOLUNUZ AÇIK OLSUN, HAYIRLI UĞURLU OLSUN BAŞKANIM"

Daha sonra Ali Talip Özdemir: Sevgili Bakanım siz onu hep yaptınız, ben görüyorum biliyorum siz çalışkan, dürüst, ilkeli bir Belediye Başkanı oldunuz, Allah sizden razı olsun hem maddi hem manevi hizmetleri bol bol getirdiniz, şimdi artık Vilayet zamanı, Vilayet olabilmek için de mutlaka Hüseyin Oprukçunun çok büyük oyla Ankaraya gitmesi gerekiyor arkadaşlar. Bakın yıllarca Ereğliye hizmet eden bir kardeşiniz olarak söylüyorum bunu, lütfen beni de kırmayın, Hüseyin Başkanımızı da destekleyin yolunuz açık olsun, hayırlı uğurlu olsun başkanım. Size bir duayla sözlerimi bitiriyorum, Yunus Emrenin hocası Tapduk Emreye ettiği duadır aynen şöyle diyor Yunus 12. Asırda, 800 yıl önce diyor ki: ‘Rabbim ömrümüze bereket versin, yukarıda gök, aşağıda yer durdukça Allah size sıkıntı vermesin bu duayla size başarılar diliyorum ifadeleriyle sözlerini tamamladı.

SEÇİLECEĞİMİZ KONUSUNDA BİR ENDİŞEMİZ OLMAMAKLA BİRLİKTE AYIRMAYAN, ÖTEKİLEŞTİRMEYEN, İTİP KAKMAYAN, KUCAKLAYAN BİR BELEDİYE BAŞKANI OLARAK KUCAKLAŞAN BİR EREĞLİYİ GÖRMEK İSTİYORUM BUNU ALLAH RIZASI İÇİN HEPİNİZDEN İSTİYORUM

Başkan Oprukçu: Yunusça yaşamaya, Yunusça hizmet etmeye hep beraber zatıalinizden aldığımız dersle birlikte devam edeceğiz. Allaha emanet ediyoruz, sağ olun var olun diyerek telefon görüşmesini sonlandıran Başkan Oprukçu: Hizmet bitmeyecek açılışlarımıza başladık işte Çarşamba günü Aydın Selay Bey'in, eski belediye başkanlarımızdan eğitimci, ilahiyatçı Allah gani gani rahmet eylesin bizim ağabeyimizdi, bir dönem Belediye Başkanlığımızı yaptı birçok arkadaşımızın hayatının, geleceğinin teminat altına almasında şehrimize güzel hizmetleriyle çok büyük katkı sağladı, bunu biliyorum Allah ondan razı olsun, rahmetini esirgemesin inşallah mekanı cennet olsun. Onun adını verdik adıyla müsemma yaşadı ve rahmeti Rahmana kavuştu. Kız öğrenciler, kızlarımız herkese emanet edilemiyor onun adına emanet olarak yaşasınlar, hizmet alsınlar diye oraya adını verdik inşallah onu da Çarşamba günü saat 14te açalım. Şimdi buranın eski halini biliyorsunuz değil mi, mezbelelikti. Çocuklarımızın her anlamda kirletildiği bir bölge olmaktan da kurtarmanın da şerefi bize nasip oldu inşallah o şerefe halel getirmeden hizmetlerimiz devam edecek. Oğuz Atanın ne kadar muhteşem olduğunu soy atamızın adını vermek suretiyle orayı nasıl düzenli, güzel bir hale getirdiğimi hepiniz biliyorsunuz. Bu dönemde de dedem Korkutun adını verdiğimiz bu bölgede Allahın izniyle muhteşem, Oğuz Atadan da güzel bir yer olacak. Ereğliye pırıl pırıl, tertemiz hizmetlerimizi burada vermeye devam edeceğiz şeklinde konuştu.

SAYIN BAKANIMIZIN DA İFADE ETTİĞİ GİBİ EREĞLİ İÇİN, EREĞLİNİN GELECEĞİ İÇİN, TÜRKİYEMİZE EREĞLİDEN SES VERMEK İÇİN DOLU DOLU BİR OY İSTİYORUZ

Hepinizden Allah razı olsun biraz önce işaret ettiğim gibi benim için değil, Sayın Bakanımızın da ifade ettiği gibi Ereğli için, Ereğlinin geleceği için, Türkiyemize Ereğliden ses vermek için dolu dolu bir oy istiyoruz. Seçebileceğimiz konusunda bir endişemiz olmamakla birlikte ayırmayan, ötekileştirmeyen, itip kakmayan, kucaklayan bir Belediye Başkanı olarak kucaklaşan bir Ereğliyi görmek istiyorum bunu Allah rızası için hepinizden istiyorum. Allaha emanet ediyorum, hayırlı uğurlu olsun ifadeleriyle konuşmalarına son verdi.

Program açılış töreni ve Aş Ocağının gezilmesinden sonra ikramlarla sona erdi.

EREĞLİ BELEDİYESİ ALİ TALİP ÖZDEMİR AŞ OCAĞI AÇILDI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 11112

Kullanıcı Adı

  • Nurettin usta - eski sanayi
    9 Şubat 2024 Cuma

    Bu ikiside( ali talip özdemir ve obrukcu ,düzenin adamları olmuşlar artık ereğliye yeni bir kan yeni bir can lazım,haydi obrukcu yu tanırız mhp li gençken bile ya ali talibe ne demeli memleketine hiçbir katkısı olmayan içi boş bir bakanlık yaptı bir çöp faydası olmadı.

  • Meral
    8 Şubat 2024 Perşembe

    Aynı söylemler,aynı nakaratlar ,yine aynı vaadler biz dinlemekten yorulduk siz söylemekten yorulmadınız ali talip özdemir bey ve hüseyin obrukcu okudum ve spontene yazıyorum herhangi bir parti mensubu da değilim,hatta ali talip özdemir beye ailece de oylar verdik,hüsein onrukcu beyde dahil köylerimizde yakın şimdi ssormskda isterim bu verilen vaadlerden sonra yıllarca bakanlığınız da ereğli için neler yaptınız (çünkü yapmadınız ve yapamadınız) sn obrukcu içinde aynı soruları rahatça yazıp sorabilirim. lütfen gerçekleri konuşun ben gerçekleri ve yapacaklarınıza inanmadığım için,dediğim gibi söylediklerinizi kabullenemedim ve yazdım çünkü ereğlimi seviyorum. (not: şuna inanın ki herhangi bir parti insanı değilim sadece ve sadece ereğli mi seviyorum)


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
ÖZGÜVEN BERAT KANDİLİNİ HEMŞERİLERİ İLE KUTLADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI
AZİZİYE KONVOYLA KARŞILADI