Ereğli Belediye Başkanı Mesaj Yayınladı

Ereğli Belediye Başkanı Mesaj Yayınladı

Başkan Oprukçudan 10 Kasım Mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Mesaj Yayınladı
2023-11-09 15:28:11

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Gazi Mustafa Kemal Atatürkün vefatının 85. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Oprukçu mesajında: Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk Milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin iftiharı olmakla birlikte ortak değeri ve rehberidir. Onun hatıralarını, bizlere bıraktığı mirasları ilelebet yaşatmak da en büyük gayemizdir. Aziz Atatürkün: Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir ifadesindeki gibi Onu anlıyor, fikirlerini benimsiyor ve kalbimizde hissediyoruz. Aziz Atatürk, az zamanda çok ve büyük işler yapmış, bu işlerin en büyüğü de Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Bizlere emaneti olan Cumhuriyet şimdi 100 yaşında ve eminim ki Onun naçiz vücudu toprak olsa da en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti nice yüzyıllar görecek, sonuna kadar yaşayacak ve sonsuza kadar payidar kalacaktır. Onu anlamak demek Türkiye Cumhuriyetini anlatmak demektir. Onu tanımak demek şanlı tarihimizi bilmek, istiklal ile istikbali, huzur ile refahı vatan topraklarımızda baki kılmak ve şanlı Türk Milletinin birlik ve beraberliğini korumak demektir. Bu duygu ve düşüncelerle Milli Mücadelenin Lideri, Türkiye Cumhuriyetinin banisi ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürkü vefatının 85. yıldönümünde saygıyla, minnetle ve özlemle yad ediyorum. Bu vesileyle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Kurtuluş Savaşının kahramanları olan silah arkadaşlarını, gazilerimizi, şehitlerimizi ve şanlı ecdadımızı rahmetle ve hürmetle anıyorum ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62944

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ