EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

OPRUKÇU SOSYAL MEDYA TETİKÇİLERİNE VE BAŞKAN YALÇIN BOZKIR’A VERDİ VERİŞTİRDİ

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU YAZILI AÇIKLAMA YAPTI
2022-02-11 20:30:13
İzlenme : 262

Kıymetli hemşerilerim;

Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanının yapmış olduğu basın açıklamasını bende sizler gibi esefle, üzüntüyle ve hayretler içinde kalarak dinledim.

Malum şahsın yapmış olduğu baştan sona yalan ve iftira içeren beyanlarının hangisini düzelteceğimin şaşkınlığı içerisindeyim.

Her şeyden önce bütün hemşerilerimiz bilsin ki ilgili şahıs tarafından şahsımdan ya da sekretaryamızdan randevu talep edildiği yalandır.

Belediye Başkanlığımızca böyle bir randevu oluşturulmadığı randevulu misafirlerimle görüşme halinde iken adeta baskın yaparcasına Belediye Başkanlık makamına, kalabalık bir şekilde gelmesinin asıl sebebinin kurgu ve provokasyon olduğu, ilgili şahsın Belediye binasından ayrılır ayrılmaz, sözde sosyal medya tetikçilerine yaptığı açıklamadan net bir şekilde anlaşılmıştır.

Ereğli Belediyesi yolgeçen hanı değildir, ciddi bir kurumdur. Herkesin adaba ve usule riayet etmesi kurumumuzun ciddiyet ve saygınlığının korunmasının asgari şartıdır.

Belediye Başkanı olarak bütün hemşerilerimize randevu almalarına ihtiyaç duymaksızın kapımızın sonuna kadar açık olduğunu hepiniz bilmektesiniz.

Ancak bütün Kamu Kurum ve Kuruluşları ve STKlarla görüşmelerimiz devlet ciddiyeti ve adabı gereğince randevu oluşturularak yapılmaktadır.

Ayrıca, Belediye Şirketimize ait olan salonun ilgili şahısça talep edildiği halde verilmediği de yalandır.

Şoförler ve Otomobilciler Odasının seçiminden önce salon kiralama talepleri yerine getirilmiş ve 29 Ocakta salonumuzda programlarını yapmışlardır.

Seçimden sonra salonu tekrar kiralamak istediklerinde salonumuzun tahsis edilmemesinin sebebi bir kasıttan değil salonumuzun taleplerini karşılama kapasitesinin olmamasındandır. İlgili şahıs 1000 kişiye yemek vereceklerini söylemiş, yetkililerimiz de salonumuzun maksimum 500 kişilik olduğu için bu talebi karşılamalarının mümkün olamayacağını belirtmiştir.

İlgili şahsın yaptığı açıklamada beni en derinden üzen ifade ise sevgili hemşerilerime ‘Kaderi bozuk insanlar diye hitap etmesidir.

Ayrıca, kendisini özde Ereğlili olarak ifade ederken, Belediye Başkanını sözde Ereğlili olarak ifade etmeye çalışması esef vericidir.

Şahsıma oy veren kardeşlerime ve bütün hemşerilerimizin demokratik iradesine hakaret içeren bu hitap; edepten, adaptan ve ahlaktan yoksundur.

İlgili şahsın bu talihsiz beyanlarının hiçbir surette emekçi şoför ve otomobilci kardeşlerimi bağlamadığının altını özellikle çizmek istiyorum. Hepsi benim için kıymet arz eden sevgi, saygı ve muhabbet beslediğim kardeşlerimdir.

Bu vesileyle Şoförler ve Otomobilciler Odasının bütün üyelerine ve kıymetli hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.

Hüseyin Oprukçu

Ereğli Belediyesi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 51865

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
EREĞLİ’DE SOYGUN GİRİŞİMİ...
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”
Bahtiyar Filorinalı Yurtman: “Temamız, Sağlık İçin Mimarlık”