Engelliler ve Aileleri Piknikte Buluştu

Engelliler ve Aileleri Piknikte Buluştu

Konya’daü Engelliler ve Aileleri Piknikte Buluştu

Engelliler ve Aileleri Piknikte Buluştu
2024-06-03 15:54:42

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Engelli Öğrenci Birim Koordinatörlüğü, Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şubesi, Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi, Konya Engelsiz Yaşam Derneği tarafından Karatay Belediyesinin destekleriyle düzenlenen piknik organizasyonunda engelli bireyler ve aileleri gönüllerince eğlendi.

Karatay Şehir Parkında gerçekleşen etkinlikte konuşan Türkiye Görme Engelliler Derneği Konya Şube Başkanı Mustafa Karaca, Görme engelli bireylerin eğitim olanaklarından faydalanmasını, sosyal, kültürel ve birçok alanda çeşitli faaliyetlerde bulunmasını sağlamak için etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Bu piknik organizasyonunda da engelli bireylerin daha çok sosyalleşmesini, duyarlı vatandaşlarımızla buluşup kaynaşmasını sağlamaya çalıştık. Verdikleri destekten dolayı Karatay Belediyesine ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum dedi.

Engellilerle ilgili farkındalığı arttırmak için çalışmalar yaptıklarını belirten Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şube Başkanı Aşır Özcan ise, Engellilerin bireysel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak aynı zamanda engellilerin ve ailelerinin sosyalleşmeleri, kaynaşma ve dayanışmalarına destek olmak amacıyla bu programı organize ettik. Programımıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz diye konuştu.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek düzenlediği etkinliğin önemine değinen NEÜ Engelli Öğrenci Birim Koordinatör Yardımcısı İsmet Çavdar, Hem engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin eğlenceli bir gün geçirmeleri hem de farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenledik. Desteklerini bizden esirgemeyen Karatay Belediyesine, gönüllülerimize ve programda emeği olan herkese teşekkür ederiz ifadelerini kullandı.

Engelliler ve Aileleri Piknikte Buluştu
Engelliler ve Aileleri Piknikte Buluştu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 64967

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor