intro

Kapat !
EMİRGAZİYE YÜKSEK STANDARTLI MAHALLE YOLLARI YAPILIYOR

EMİRGAZİYE YÜKSEK STANDARTLI MAHALLE YOLLARI YAPILIYOR

Konya Büyükşehir’den Emirgazi’ye Yüksek Standartlı Mahalle Yolları

EMİRGAZİYE YÜKSEK STANDARTLI MAHALLE YOLLARI YAPILIYOR
2022-10-11 16:00:15

Sorumluluk alanındaki bölgelerde mahalle yollarının kalitesini yükseltmek için yoğun şekilde çalışan Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yatırım programı kapsamında Emirgazi ilçesinde 16,2 kilometre daha mahalle yolu kazandırdı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, 2022 yatırım programı kapsamında Emirgaziye 16,2 kilometre daha mahalle yolu kazandırdı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya genelinde sorumluluk alanlarındaki yollarda kaliteyi merkez standardına yükseltmeye önem verdiklerini ifade ederek bu doğrultuda yalnızca 2022 yılı içerisinde 600 kilometreden fazla mahalle yolunu Konyaya kazandırmak için mesai harcadıklarını söyledi.

Bu yıl 31 ilçede eş zamanlı şekilde yürüttükleri yol yapım projeleri kapsamında Emirgaziye de 16,2 kilometre mahalle yolu kazandırdıklarını belirten Başkan Altay, 3 kilometrelik Döver Bağlantı Yolu ile yine 3 kilometrelik Demirci ile Boldacı Yaylası arası, 5,5 kilometrelik Kolukman Yolu ve 4,7 kilometrelik Akören-Demirci Yaylası Yolundaki çalışmalarımızı tamamlayarak hemşerilerimizin hizmetine sunduk. Şehrimiz ve ilçemiz için hayırlı olmasını diliyorum. dedi.

Emirgaziye kazandırılan yolların maliyetinin 14,4 milyon TLyi bulduğunu kaydeden Başkan Altay, Konyanın ilçeleriyle birlikte topyekün kalkınması adına ilçe belediyeleriyle uyum ve koordinasyon içerisinde çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 29747

Kullanıcı Adı

  • İbrahim çakırel
    11 Ekim 2022 Salı

    Kasaba belediyelerinin kapatılmasından dolayı elde edilen tasarruf, yüksek standartlı yol olarak geri dönmektedir. diğer hizmetleri de heyecanla bekliyor, büyükşehir’e teşekkür ediyoruz.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay Türk Dünyasının Sesi Daha Çok Duyulsun İstiyor
Uğur İbrahim Altay Türk Dünyasının Sesi Daha Çok Duyulsun İstiyor
Milletvekili Halil Etyemez Türkiye Yüzyılına Dikkat Çekti
Milletvekili Halil Etyemez Türkiye Yüzyılına Dikkat Çekti