DUMLUPINAR ORTAOKULU MEHMET AKİF ERSOY’UN İZİNDE...

DUMLUPINAR ORTAOKULU MEHMET AKİF ERSOY’UN İZİNDE...

Türkçe öğretmeni Emre ARAÇ ve sosyal bilgiler öğretmeni Çiğdem İPEK ARAÇ güzel bir proje oluşturdu

DUMLUPINAR ORTAOKULU MEHMET AKİF ERSOY’UN İZİNDE...
2021-03-11 11:09:39

Bağımsızlığımızın sembolü olan İstiklal Marşımızın kabul edilişinin yüzüncü yılını kutluyoruz. Milli Mücadele Döneminde 12 Mart 1921 tarihinde Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılan ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde büyük bir coşkuyla kabul edilen marşımız yüz yaşında. Geçen bir asırlık dönemde ruhundan ve coşkusundan hiçbir şey kaybetmeyen ve Türk milletini temsil eden marşımız bu sene daha da coşkulu kutlanmaya devam ediyor.
Bu konuda ilçemiz Dumlupınar Ortaokulunda görevli Türkçe öğretmeni Emre Araçve sosyal bilgiler öğretmeni Çiğdem İPEK ARAÇ ile öğrencilerinin de yer aldığı İstanbul, Nevşehir, Erzurum, Muğla, Edirne ve Denizli gibi farklı illerden okulların da bulunduğu Birdik Biz Olduk adlı eTwinning projesinde İstiklal Marşımız ile ilgili güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Ülkemizin yedi farklı şehrinden öğrencilerimizin işaret dili kullanarak her kıtasının bir araya getirilmesiyle kutlama videosu oluşturuldu. Ülkemizin farklı illerinden katılımın olması bu coşkuyu daha da arttırdı.
Projenin amacı birdik biz olduk sloganıyla tek olmadığımızı kavratmaktı. İstiklal Marşımızın yazılış amacının da birlik, bütünlük ve bağımsızlık olduğunu dile getiren sosyal bilgiler öğretmeni Çiğdem İPEK ARAÇ bu projede yer almaktan hem kendinin hem de öğrencilerinin gurur duyduğunu ifade etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 51482

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi