Diyetisyen Kübra Can’dan Kış Uyarısı

Diyetisyen Kübra Can’dan Kış Uyarısı

Kış mevsiminde kilo alımına dikkat

Diyetisyen Kübra Can’dan Kış Uyarısı
2021-10-06 00:45:25

Kış mevsimi kilo alınmasına oldukça müsait bir mevsim olduğu için kış mevsiminde alınan kilolar, yaz mevsimi öncesinde insanlar için büyük sorunlar meydana getirebiliyor. Yaz mevsiminde insanlar genelde fazla kilolarından kurtulurken diyetisyenler, yazın tutulan formun korunması gerektiğini tavsiye ediyorlar.

Kış mevsimi, havaların soğuk olması nedeni ile yiyecek ve içecek tüketiminin artması, evde daha çok zaman geçirilmesi ile birlikte hareketsiz yaşamın insanları etkisi altına almasına neden olması ile birlikte kış mevsimi insanların kilo aldığı bir mevsim oluyor. Yaz mevsiminde ise alınan bu kilolar geri veriliyor. Yeniden kilo almamak ve forma görünmek için kişilerin kendilerine bir beslenme programı hazırlamasını tavsiye eden diyetisyenler, yazın da kışın da bu programlara uyulmasını tavsiye ediyorlar.

Kilo alımının en yoğun olduğu dönemin kış mevsimi olduğunu, bunu birçok faktör tetiklediğini belirten Diyetisyen Kübra Can; Kış mevsiminde insanlar diğer dönemlere nazaran daha çok kilo alırlar. Buna neden olan birçok etmen sayabiliriz. Bunlar arasında ilk sırada kış mevsiminde yapılan hareketlerin, atılan adımların daha sınırlı olmasını sayabiliriz. Hareketsizlik zaten başlı başına kilo alınmasının en büyük faktörüdür. Bunun yanı sıra yiyecek ve sıcak içeceklerin kış mevsiminde tüketimlerinin artması da kilo alınmasından büyük bir role sahiptir. Bu kilolar yazın ise büyük sıkıntı oluyor ve insanlar genelde yaz mevsiminde zayıflıyorlar. Ancak zayıflık sadece hoş görünmek değildir, aynı zamanda sağlık için de gereklidir bu nedenle formunuz mevsimlik değil kalıcı olsun. Mutlaka uzman bir diyetisyen eşliğinde beslenme düzeni oluşturun ve buna kati suretle uyun. ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 21577

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY BÜYÜK GÖREV ÜSTLENDİ
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR
MEPAŞ İŞARET DİLİNİ ÖĞRETİYOR