ÇYDD Başkanı Av. Sevim Gündüz Atalay Kadınları Öldürmeyin Dedi...

ÇYDD Başkanı Av. Sevim Gündüz Atalay Kadınları Öldürmeyin Dedi...

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ereğli Şube Başkanı Av. Sevim Gündüz Atalay, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kutlu Olsun” dedi

ÇYDD Başkanı Av. Sevim Gündüz Atalay Kadınları Öldürmeyin Dedi...
2021-03-08 18:46:56

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde öğretme ve öğrenme yolunda çağdaş bir gelecek için tüm kadınlarımızla el ele ilerlemekten, bu yolculukta destekçileri olmaktan gurur duyuyoruz. Kadın; Sadece giydikleriyle, dış görünüşüyle sürekli yargılanan… Beceremediği işlere karışmaması söylenen; çağ dışı söylemler altında ezilen ve susturulan.. İş hayatında önüne sürekli engeller çıkartılan; daha az maaşla çalıştırılan ve başarılı olmak için daha çok çaba göstermek zorunda bırakılan… Evinde hep en çok emeği harcayan; yine de ailesi ya da eşiyle eşit şartlara sahip olamayan… Eğitim hakkı elinden alınan, çalıştırılmayan, dışlanan, gülemeyen, sömürülen ve ayrımcılığa uğrayan… Şiddetin her türüne maruz kalan; taciz edilen, dövülen, tecavüz edilen ve öldürülen.. Bu dünyada en çok adaletsizliğe uğrayan; bu adaletsizliğe son verebilmek için verdiği mücadele hep yalnız bırakılan… Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) olarak kuruluşumuzdan bugüne üretmeye, düşünmeye ve değiştirmeye devam eden kadınlarımızın yanındayız! 1989dan bu yana çağdaş eğitim yoluyla çağdaş insan ve çağdaş topluma ulaşma hedefiyle yürüttüğümüz projelerle kadına yönelik her türlü şiddete karşı çıkıyor; öncelikli olarak kız öğrencilerin ekonomik şiddet döngüsünden kendi imkanlarıyla çıkabilmeleri ve güçlü kadınlar olarak kendi hayatları hakkında söz sahibi olabilmeleri adına eğitim almaları için var gücümüzle çalışıyoruz. 17 kız öğrencimizle başladığımız çağdaşlık yolcuğumuzda bugün; isimlerini dünyaya duyurabilen, hayallerini gerçeğe dönüştürebilen ve en önemlisi kendi ayakları üstünde durabilen yaklaşık 192 bin kız öğrencimize destek olmanın tarifsiz sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Geleceğimizin ışıkları olan kız çocuklarının eğitimde fırsat eşitliğini yakalaması ve eğitim yoluyla toplumdaki cinsiyet eşitsizliklerinin giderilmesi için 118 şubemiz ile sürdürdüğümüz çalışmalarımızla kadın emeğinin ve özverisinin yarattığı tüm değerlerin yok edilmesine, görmezden gelinmesine ve önemsizleştirilmesine izin vermeyeceğiz! Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak kadınların güçlenmesi ve özgürleşmesi için yorulmadan çalışmaya; eşitsizliğin, şiddetin ve sömürünün karşında durmaya devam edeceğiz. Başta, 1908 yılında ABDde eşit çalışma ve ücret istemiyle yaptıkları grev sırasında ölen 138 emekçi kadın ve bugüne kadar öldürülen tüm kadınların anısı önünde saygı ile eğiliyoruz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz kutlu olsun!

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46012

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi