CHP İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL: KONYA ÜVEY EVLAT MI? DİYE SORDU

CHP İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL: "KONYA ÜVEY EVLAT MI?" DİYE SORDU

CHP EREĞLİ İLÇE BAŞKANI DR. VEYSEL GÖNÜLAL: TARIMSAL ELEKTRİK DESTEKLEMESİNDE KONYA NEDEN YOK?

CHP İLÇE BAŞKANI GÖNÜLAL: KONYA ÜVEY EVLAT MI? DİYE SORDU
2020-06-22 10:27:18

Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, tarımsal sulama desteklemeleri kapsamına alınan 6 il arasında Konyanın yer almamasını eleştirdi.
Bazı illerde tarımsal sulamada kullanılan elektrik tüketim bedellerinin desteklenmesine ilişkin karar, 30.05.2018 tarih ve 2018/11844 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe girmişti. İlgili karar ile Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak ilerinde tarımsal Sulama Abone grubuna dahil üreticilerin elektrik faturalarının yüzde 35ini ödemeleri koşulu ile geri kalan yüzde 65inin Tarım ve Orman Bakanlığı bütçesinden karşılanması kararlaştırılmış ve sözkonusu desteklemenin her yıl yüzde 10 azaltılarak 5 yıl boyunca sürdürülmesi planlanmıştı.
Tarımsal Sulamada kullanılan elektriğin desteklenmesi kapsamına alınan iller arasında Konyanın yer almamasını eleştiren CHP Ereğli İlçe Başkanı Veysel Gönülal, Türkiyenin tahıl ambarı olan Konyada üreticiler girdi maliyetleri nedeni ile üretimden vazgeçme aşamasına geçmiş iken, Türkiyenin en çok tarım yapılan ana merkezlerinden birisi olan Konya, tarımsal sulamada kullanılan elektrik desteklemelerinden yararlanan şehirler kapsamına alınmamıştır. Konya ve Ereğli bölgesindeki üreticilerimiz, özellikle tarımsal sulamada kullandıkları elektrik bedelleri yüzünden büyük sıkıntılar yaşarken, bölgemizdeki çiftçilerin desteklenmede kapsam dışı bırakılmasını halkımızın takdirine bırakıyoruz dedi.
Gönülal, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamayı şu şekilde sonlandırdı: 18 yıldır AK Partiye destek vermiş olan çiftçilerimiz ve üreticilerimiz zor durumda bırakılıyor ve kaderine terk ediliyor. Türkiyenin tahıl ambarı olan Konya bölgemiz çiftçilerinin desteklemeler kapsamına alınması gerekli dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 39506

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
KEVSER ÖZİNCE ZAMLAR ERİDİ DEDİ
KEVSER ÖZİNCE ZAMLAR ERİDİ DEDİ
AİLE HEKİMLERİ EYLEME GİDİYOR
AİLE HEKİMLERİ EYLEME GİDİYOR