Kapat !
CAN: BÖYLE BAŞLIK MI OLUR

CAN: BÖYLE BAŞLIK MI OLUR

Ereğli Güneş Gazetesi imtiyaz sahibi Bahri Can, yanlış ve taraflı yazılan başlıkların haber değerini düşürdüğünü söyledi.

CAN: BÖYLE BAŞLIK MI OLUR
2022-04-03 13:47:58

Can yaptığı açıklamada: "Ereğli Cumhuriyet Halk Partisinden ihraç edilerek Milliyetçi Hareket Partisine geçen İmdat Gültekin olayını yorumlamak bize düştü" dedi.

"Öyle ki Türkiyede gazeteciler olayları kendi görüşleri doğrultusuna çekmek için ellerinden gelen gayreti gösteriyor, olaya objektif bakamıyor, bakmıyor veya baktırılmıyor" diyen Can. Açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Ereğlide internet üzerinden yayın yapan bir site öyle bir başlık atmış ki akıllara zarar. Nedir bu başlık? CHPde Yaprak Dökümü diye verilen bir haber.

Olayın özünü bilmeden yapılan haber kişileri yanıltır, Allah katında da vebal taşır.

Aynı habere biz ne dedik başlık olarak ve haberi nasıl verdik?

"İmdat Gültekinin rozetini Musa Yılmaz Taktı" Zaten olay da bu.

Gelelim algı operasyonuna. Öyle bir haber verildi ki sanki İmdat Gültekin CHPden istifa edip MHPye geçti.

Olayın aslı bu haberimizde mevcut. https://www.eregligunes.com/imdat-gultekinin-rozetini-musa-yilmaz-takti-9645

Yani, Milliyet Gazetesinin verdiği bir haberdeki gibi MHP Başkanı istifa etmesine rağmen, MHPde yaprak dökümü yazılmayıp, CHP'nin bir üyesinin Parti tarafından ihraç edilmesi sonucu partiden ayrılmasına 'CHP'de Yapark Dökümü' diye verilmesi bilgisizliktir

Ki, Fikret Alkaya'nın istifasınıdoğrulayan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, istifanın kabul edildiğini ve kısa sürede yeni ilçe başkanının belirleneceğini belirtti. Öte yandan Alkaya'nın istifasında Haluk Alıcık ile arasından geçen ve nedeni henüz bilinmeyen tartışmanın etkili olduğu öne sürüldü

İstifa budur. Kişi hür iradesini kullanarak partisini bırakmıştır, bıraktırılmamıştır. Ve Milliyet Gazetesi de MHPde yaprak dökümü diye yazmamış, MHP İlçe Başkanı İstifa Etti diyerek haber vermiştir.

Eğer yaprak dökümü diye yazılacaksa, AKPden istifa edip, Ereğlide DEVA Partisini kuran Sayın Nurullah Yılmaz'ın istifası sonunda AKP'de yaprak dökümü yazılmalıydı. Veya AKP saflarıdan ayrılıp Gelecek Partisini kuran Sayın Şevki Kılınç'tan sonra AKP'de yaprak dökümü diye yazılmalıydı.

CAN: BÖYLE BAŞLIK MI OLUR
CAN: BÖYLE BAŞLIK MI OLUR
CAN: BÖYLE BAŞLIK MI OLUR

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 98146

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
Müjdeyi Halil Etyemez Verdi
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU
ERDOĞAN KONYA’DA KONUŞTU