Cafer Tatlıdil: Ereğlili çiftçinin derdi pazarlama

Cafer Tatlıdil: Ereğlili çiftçinin derdi pazarlama

.

Cafer Tatlıdil: Ereğlili çiftçinin derdi pazarlama
2020-09-10 06:15:42

Ereğlili çiftçilerimiz adına konuşan Cafer Tatlıdil, Ereğli çiftçisinin, ürettiği ürünleri pazarlama sıkıntısı yaşadığını belirtti.
Bir dönem Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı ve Ereğli Ziraat Odası başkanlığı görevlerinde de bulunan, şimdilerde ise Bulgurluk Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığını başarı ile sürdürün çiftçi önderi Cafer Tatlıdil, Türkiye'de son bir yıl içerisinde gübre fiyatlarının, mazot fiyatlarının, tohum fiyatlarının arttığını ve diğer girdilerde de büyük bir artış olduğunu, ama mahsulünü pazarlayamayan çiftçinin ürettiği mahsüllerin fiyatlarının sabit kaldığını belirtti.
Domates üreticisinin ürettiği ürünü satamama noktasında sıkıntılar çektiğini duyuyorum diyen Tatlıdil, "Çiftçiler 30 kuruşa domates alan fabrikalara mal vermeme kararı almışlar. Sevindirici bir durum. Birlik olurlarsa, belki bu sene geçti ama uyanan çiftçiyi gören para babaları fabrikaları yola getirmek pek de zor değil" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 18020

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Özel Simya öğrencileri çevreyi tanıyor
Hamza Yerlikaya Spor  Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı   
Hamza Yerlikaya Spor Lisesi’nden ‘gel’ çağrısı