Kapat !
Büyükşehir Bisiklet Sürücülerine Reflektörlü Yelek Dağıttı

Büyükşehir Bisiklet Sürücülerine Reflektörlü Yelek Dağıttı

Konya’da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri Başladı

Büyükşehir Bisiklet Sürücülerine Reflektörlü Yelek Dağıttı
2022-09-17 06:32:08

Konya Büyükşehir Belediyesi, Avrupanın 2 bini aşkın şehriyle eş zamanlı kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında sabah saatlerinde bisiklet sürücülerine reflektörlü yelek dağıttı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek etkinliklerin bu yılki temasının Çeşitlendirerek Devam Et olduğunu belirterek, tüm Konyalıları Avrupa Hareketlilik Haftası etkinliklerine davet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yılki teması Çeşitlendirerek Devam Et olarak belirlenen Avrupa Hareketlilik Haftası boyunca çeşitli programlar düzenleyecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 16-22 Eylül tarihleri arasında Avrupanın 2 binden fazla şehriyle aynı anda kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Konyada da çok sayıda etkinlik hazırladıklarını ifade etti.

Doğayı korumak, yeni nesillere temiz bir çevre bırakmak ve hava kirliliğini önlemek amacıyla kutlanan haftanın Konyada da dolu dolu geçeceğini kaydeden Başkan Altay, Bu yılki teması ‘Çeşitlendirerek Devam Et olarak belirlenen Avrupa Hareketlilik Haftası boyunca şehrin çeşitli noktalarında bisiklet ve elektrikli scooter kullanıcılarına binlerce reflektörlü sarı yelek dağıtacağız. Ayrıca hafta boyunca her gün yine şehrin çeşitli noktalarında ücretsiz bisiklet tamir çadırları bisiklet kullanıcıları için hizmet verecek. Farkındalık çalışmaları, öğrencilere yönelik bilinçlendirme etkinlikleri ve bisiklet sürüş programları Konyalılarla buluşacak. dedi

Hafta boyunca bisiklet tramvayının da ücretsiz olarak hizmet vereceğini aktaran Başkan Altay, tüm Konyalıları hareketli ve sağlıklı bir yaşam için etkinliklere katılmaya davet etti.

BİSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTÖR YELEKLERİ DAĞITILDI

Avrupa Hareketlilik Haftası, sabahın erken saatlerinde İstanbul Yolu üzerinde bisiklet sürücülerine reflektör yeleği dağıtımı ile başladı. Büyükşehir ekipleri, Karayolları Trafik Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle akşam saatlerinde zorunlu olarak kullanılacak reflektörlü yelekleri bisiklet yolundan geçen bisiklet sürücülerine dağıttı.

Büyükşehir Belediyesi şehrin farklı noktalarında hafta boyunca her gün ücretsiz olarak reklöktörlü yelek dağıtmaya devam edecek.

BİSİKLET TRAMVAYI ÜCRETSİZ

22 Eylüle kadar devam edecek Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında bisiklet tramvayı da bisiklet sürücüleri için ücretsiz hizmet verecek. Hafta süresince Kültürpark ile şehrin çeşitli noktalarına ücretsiz bisiklet tamir çadırları yerleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi, çadıra gelen bisiklet kullanıcılarının bisikletlerinin tamir ve bakımlarını ücretsiz olarak yapacak.

KONYA ‘HAREKETLİ BİR HAFTA GEÇİRECEK

Hafta kapsamında 16 Eylülde Toplum Ruh Sağlığı Merkeziyle bisiklet sürüş programı, 17 Eylülde bisiklet camiası ile Çatalhöyüke bisiklet sürüşü etkinliği, 18 Eylülde Bisiklet Şehri Konya Halk Sürüşü etkinliği ve Bisiklet Şehri Konya Fotoğraf Yarışması sergi ve ödül töreni yapılacak. 20 Eylülde İlkokul Öğrencileri Bisiklet Tramvayına Biniyor etkinliği, 22 Eylülde de Prof. Dr. Bedrettin Mercimek tarafından Bisiklet Kullanarak Nasıl Gençleştim konulu seminer düzenlenecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 22101

Kullanıcı Adı

  • Recep
    19 Eylül 2022 Pazartesi

    Önce bisiklet yolu yapmayı öğrensin belediye saçma sapan bisiklet yolları yaptıkları yetmiyormuş gibi birde bakım ve temizliğe önem verilmemesi bu işin cabası cam kırıklarından geçilmiyor.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
EREĞLİ POLİSİ NEFES ALDIRMIYOR
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!
KIZILKAN YAPI DA EREĞLİSPOR’UN YANINDA!