BÜYÜKŞEHİR, KONYA’NIN DaRÜLMÜLK OLUŞUNUN 927. YILINI KUTLAYACAK

BÜYÜKŞEHİR, KONYA’NIN DÂRÜLMÜLK OLUŞUNUN 927. YILINI KUTLAYACAK

BÜYÜKŞEHİR, KONYA’NIN DaRÜLMÜLK OLUŞUNUN 927. YILINI KUTLAYACAK

BÜYÜKŞEHİR, KONYA’NIN DaRÜLMÜLK OLUŞUNUN 927. YILINI KUTLAYACAK
2024-06-27 14:08:09

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın Türkiye Selçuklu Devleti'ne başşehir oluşunun 927. yılında Darülmülk Kutlamaları ve anma programı düzenleyecek. 28 Haziran Cuma günü Alaaddin Camii Selçuklu Sultanları Türbesinde gerçekleştirecekleri programa Konyalıları davet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Anadoluyu bizlere yurt bırakan kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, şehrimizin Selçuklu Devletine başşehir oluşunun 927. yıl dönümünü kutluyorum dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, Konyanın Türkiye Selçuklu Devletine başşehir oluşunun 927. Yılı dolayısıyla Darülmülk Kutlamaları ve anma programı düzenleyecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tarihimizin köklü izlerini yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmanın en önemli sorumluluklarından biri olduğunu ifade etti.

Konyanın, coğrafi konumu, kültürel zenginliği ve stratejik önemi ile her zaman önemli bir şehir olduğunu kaydeden Başkan Altay, Konyamızın, Türkiye Selçuklu Devleti'nin dârülmülkü olması, şehrimizin tarih sahnesindeki yerini belirlemiştir. Konya; bilim, sanat, edebiyat ve mimari alanlarında önemli bir merkez haline gelmiştir. Biz de geçmişimizin bu değerli mirasını yaşatmak ve geleceğe taşımak adına Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da kutlama ve anma programı düzenliyoruz diye konuştu.

28 Haziran Cuma günü Alaaddin Camii Selçuklu Sultanları Türbesinde gerçekleştirecekleri programa Konyalıları davet eden Başkan Altay, Anadoluyu bizlere yurt bırakan kahraman ecdadımızı ve tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, şehrimizin Selçuklu Devleti'ne başşehir oluşunun 927. yıl dönümünü kutluyorum ifadelerini kullandı.

ŞEHTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ YAD EDİLECEK

Konyanın Türkiye Selçuklu Devletine başşehir oluşunun 927nci yılı dolayısıyla 28 Haziran günü Alaaddin Camiinde Cuma namazında hatim duası yapılarak Konyadaki camilerde Selçuklu Sultanları başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitler ve gaziler Cuma hutbesinde yad edilecek. Cuma namazı sonrası ise temsili nöbet değişimi olacak.
Anma programı ise aynı gün saat 20.30da Alaeddin Camii Selçuklu Sultanları Türbesinde gerçekleşecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 55472

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI