Bülent Ecevit Tatlidil:: Vefasızsın Sayın İnce

Bülent Ecevit Tatlidil:: Vefasızsın Sayın İnce

.

Bülent Ecevit Tatlidil:: Vefasızsın Sayın İnce
2021-01-31 17:23:19

Biz Asiliz siz Vefasızsınız istifa eden Sayın Vekiller

Biz 36. dönem Konya kurultay delegeleri olarak Genel Başkanlık süreçlerinde Sayın Muharrem İncenin yanında olmuştuk. Hatta fitili ateşleyen İllerin başında gelerek Parti Meclisi Üyesi olarak yaptığım basın açıklaması sonra 28 delegemizden 21 arkadaşımızla olağanüstü Kurultay toplanması için imza vermiştik. O günün şartlarında teklif edilen makamları gelecek planlarımızı bir kenara koyarak sırf partimizin daha iyi olabileceği düşüncesiyle kararımızın sonuna kadar arkasında durduk.

Biz CHPli Muharrem İnceye imza vermiştik. Tıpkı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde milyonlarca seçmenin Muharrem İnceye CHPli olduğu için oy verdiği gibi.

Şimdi siyaset bizleri Atatürkün kurucusu olduğu Kuvaa-i Milliyenin devamı olan ülkemizin kurucu partisi CHPde sonuna kadar mücadele ederek siyaset yapmaya, Sayın Muharrem İnceyi de mücadeleden kaçarak İçişleri Bakanlığına verilmiş iki satır dilekçe ile parti kurmaya yönlendirdi.

Unutmayın Sayın Muharrem İnce, CHP herkesten büyük olduğu gibi sizden de büyüktür ve siyaset sahnesi CHPde iç mücadeleler sonucu örgütüne sırtını dönüp yeni kurulan siyasi partiler çöplüğüyle doludur.

Cumhuriyet Halk Partisinden istifa eden 3 Milletvekili bizzat CHPye oy vermiş milyonlara onları aday göstermiş Pmye ve parti örgütlerine karşı yapılmış bir eylemdir. Yanlıştır. Kesinlikle kabul edilemez.

Yolunuz açık olsun. Son olarak diyoruz ki biz kurultay imza süreçlerinde açık açık verdiğimiz imzaları sizlere helal etmiyoruz.

Bülent Ecevit Tatlıdil

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 32058

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Oprukçu: Üreten belediyecilik anlayışımız azimle sürecek
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi
Hüseyin Oprukçu: Beklediğmiz kar geldi