Kapat !
BU OYUN KONYA’DA BÜYÜK BEĞENİ ALDI

BU OYUN KONYA'DA BÜYÜK BEĞENİ ALDI

KONYA ŞEHİR TİYATROSU’NUN İSRAİL ZULMÜNE DİKKATİ ÇEKEN OYUNU KONYALILARDAN BÜYÜK BEĞENİ ALDI

BU OYUN KONYA’DA BÜYÜK BEĞENİ ALDI
2024-03-03 14:57:56

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, İsrailin Filistinlilere uyguladığı zulme dikkat çeken Maskeliler adlı oyunu sahneledi. İsrailin Filistinlilere uyguladığı baskının bir nebze de olsa hissedilmesi adına tiyatroseverler, oyun öncesi fuaye alanında temsili İsrail askeri üniforması giyen görevliler tarafından karşılanıp, salona bilet kontrolleri yapılarak alındı. İzleyenlerde etki bırakan Maskeliler oyunu farklı dekorları ve güçlü oyunculuk performanslarıyla büyük beğeni aldı. Oyun, 8 Mart Cuma ve 9 Mart Cumartesi günü Selçuklu Kongre Merkezinde sahnelenmeye devam edecek.


Konyanın kültür ve sanat hayatının gelişimine katkıda bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Maskeliler adlı oyunu ilk kez tiyatroseverlerle buluşturuyor.

Selçuklu Kongre Merkezinde sahnelenen oyun öncesi fuaye alanında İsrailin Filistinlilere uyguladığı baskının bir nebze de olsa hissedilmesi adına tiyatroseverler, temsili İsrail askeri üniforması giyen görevliler tarafından karşılanarak, yapılan bilet kontrolleri sonrası salona alındı.

Ayrıca bazı izleyiciler oyunu, dekorun bir parçası olarak sahne üzerine yapılan bir alanda seyrederek, kendilerini yaşanan olayların merkezinde hissetti. Fuaye alanından başlayarak hazırlanan farklı dekorları ve oyuncuların performanslarıyla dikkati çeken oyun, tiyatroseverlerden büyük beğeni aldı.

Ilan Hatsorun yazdığı ve Hakkı Kuşun yönettiği Maskeliler adlı tiyatro oyunu, İsrailin Filistin Devleti üzerinde kurduğu işgal, psikolojik baskı, şiddet ve zulmün ortasında kalan Filistinli üç erkek kardeşin birbiriyle olan hesaplaşmasını konu alıyor.

Tek perde, 75 dakikadan oluşan ve 15 yaş ve üzeri seyirci kitlesi olan dram-trajedi türündeki Maskeliler oyunu, 8 Mart Cuma saat 19.00da; 9 Mart Cumartesi saat 14.00 ve 19.00da Selçuklu Kongre Merkezi sahnelenecek.

MASKELİLER TİYAROSEVERLERDEN TAM NOT ALDI

Oyunu ilgiyle izlediklerini belirten tiyatroseverler de fuaye alanından itibaren hazırlanan dekorlar ve tiyatro sanatçılarının büründükleri rollerin kendilerini ayrıca etkilediğini ve şaşırttığını ifade etti.

Oyunu başından sonuna kadar soluksuz izlediklerini ve çok etkilendiklerini vurgulayan sanatseverler, İsrailin zulmünün bir an önce sona ermesini diledi.

Sahnelenen oyunun insanlarda farkındalık oluşmasına katkı sağlayacağını dile getiren izleyiciler, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 95688

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
HALİL KAYA KURSİYERLERE AŞILAMAYI ÖĞRETİYOR
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI
KÖKSAL FİLORİNALI: CHP ROZETİ ÇIKARILMAMALI