Bilişim Çağında Dezenformasyonla Mücadele

Bilişim Çağında Dezenformasyonla Mücadele

Eğitici Eğitimi ve Konferans Aynı Günde

Bilişim Çağında Dezenformasyonla Mücadele
2024-05-11 12:16:27

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından hazırlanan; İletişim Başkanlığı Konya Bölge Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesinin katılım göstereceği 'Dezenformasyonla Mücadele Eğitici Eğitimi' programı kapsamında gençlerin dijital mecralarda dezenformasyona maruz kalmamaları ve farkındalık oluşturulması adına gençlere eğitimler verilecek.

İşbirliği yapılan kurumlardaki gönüllü eğiticilere Dezenformasyonla Mücadele Merkezi uzmanlarınca eğitici eğitimleri verilecek. Bu eğitimleri başarı ile tamamlayan gönüllü eğiticiler, eğitim kurumları başta olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda 'Dezenformasyonla Mücadele Farkındalık' eğitimlerini verecek. Ayrıca, Üniversiteler ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlar ve gençlik merkezleri ile kamu kurumlarında panel, seminer, toplantı gibi etkinliklerle dezenformasyonla mücadelede farkındalık oluşturulması sağlanacak.
13 Mayıs Pazartesi günü saat 14.00'de, Selçuk Üniversitesi Alaaddin Keykubat Kampüsü Merkezi Derslik Çatalhöyük Amfisinde ikinci bir program da gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş tarafından 'Bilişim Çağında Dezenformasyon' konulu konferans verilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 32179

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA