Kapat !
BİLGİN KAMIŞ DESTEK BEKLİYOR

BİLGİN KAMIŞ DESTEK BEKLİYOR

ŞEHRİNİN TAKIMINA DESTEK OL, DESTEĞİN VERGİDEN DÜŞSÜN!...

BİLGİN KAMIŞ DESTEK BEKLİYOR
2022-08-10 02:17:07

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Beta Trafo Ereğlispor Kulübümüze destek olan tüm iş insanları ve esnaflar destek oldukları yardımları gider olarak kullanarak vergiden düşürebiliyor. Bu destek ile hem şehrine hem de takımına sahip çıktığını UNUTMA…

Amatör Spor Kulüplerine yapılan yardımın vergiden düşüleceğini gösteren Kanuna göre,

Gelir vergisi mükellefleri 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 89 uncu maddesinin birinci fıkrasının 8 numaralı bendi, Kurumlar vergisi mükellefleri ise 5520 sayılı Kurumlar Vergisi Kanunun 10. maddesinin 1-b maddesi uyarınca; 3289 sayılı Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 3813 sayılı Türkiye Futbol Federasyonu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun kapsamında yapılan sponsorluk harcamalarının;-amatör spor dalları için tamamı, kurum kazancından indirilir. Bu düzenlemelere göre spor kulübü dernekleri ile yapılan sponsorluk sözleşmelerine istinaden yukarıda yapılacak sponsorluk harcamaları harcamanın yapıldığı yıl gelir ve kurumlar vergisi beyannamesi üzerinde ayrıca gösterilmek sureti ile kurum kazancından indirilebilecektir.

YAPILACAK OLAN BAĞIŞLARIN VERGİDEN DÜŞÜLDÜĞÜNÜ UNUTMAYINIZ...

TÜM İŞ İNSANI VE ESNAFLARIMIZIN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ…

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 28384

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİ’Nİ AÇTI
ALTAY YUNAK İTFAİYE MERKEZİ’Nİ AÇTI
Özbekistanlı Öğrencilere Necmettin Erbakan Üniversitesi Misafirperverl
Özbekistanlı Öğrencilere Necmettin Erbakan Üniversitesi Misafirperverl