Bilgehaneler ve Lise Medeniyet Akademisi’nde Yeni Dönem Başladı

Bilgehaneler ve Lise Medeniyet Akademisi’nde Yeni Dönem Başladı

.

Bilgehaneler ve Lise Medeniyet Akademisi’nde Yeni Dönem Başladı
2021-10-13 09:48:47
İzlenme : 130

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerin milli ve manevi değerlerle yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren Bilgehaneler ile lise öğrencileri ve yeni mezunlar için ilk kez açılan Lise Medeniyet Akademisi yeni dönem eğitimlerine başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehaneler ile ilk kez açılan Lise Medeniyet Akademisinde yeni dönem eğitimleri başladı.

Konya merkezde 9, Ilgın, Seydişehir, Kadınhanı, Doğanhisar ve Sarayönü ilçeleriyle birlikte toplam 14 merkezde hizmet veren Bilgehaneler, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerin milli ve manevi değerlerle yetişmesi için yeni dönemde aynı heyecanla eğitimlere başladı.

Ders Destek, Sosyal Faaliyet ve Atölyeler, Milli ve Manevi Eğitimler olarak 3 ana başlıkta hizmet verilen Bilgehanelerde 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Giriş Sınavına (LGS) hazırlık desteği ile İmam Hatip Hafızlık Ortaokuluna giriş için hafızlık hazırlık eğitimi veriliyor.

BÜYÜKŞEHİRDEN BİR İLK: LİSE MEDENİYET AKADEMİSİ

Konya Büyükşehir Belediyesi, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrenciler ile yeni mezun gençlerin katılabildiği Lise Medeniyet Akademisini de yeni dönemde hayata geçirdi. Lise Medeniyet Akademisi, milli ve manevi eğitimler, ders ve sınav destek programları, etkinlikler ve atölyeler olmak üzere dört başlık altında gençlere hizmet verecek.

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİMLER

Liseli ve yeni mezun gençler; milli ve manevi eğitimler kapsamında; Kuran-ı Kerim, Siyer-i Nebi, ilmihal, Peygamberler Tarihi, akaid gibi derslerden faydalanabilecek.

DERS VE SINAV DESTEK PROGRAMLARI

Öğrencilerin okul derslerine destek olması amacıyla planlanan ders destek programları ise; Matematik, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Dil ve Anlatım, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji Felsefe, Sosyoloji-Psikoloji, Yabancı Dil, Mantık, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım eğitimleri, alanında uzman kadrolar tarafından verilecek.

Lise Medeniyet Akademisi kapsamında ayrıca liseli gençlerin başka hiçbir yerde bulamayacağı; müzik, bilişim, uzay ve gökbilimi, arkeoloji, dil, teknofest, inovasyon, fotoğrafçılık, drama, görsel sanatlar, model uçak ve kıraat atölye çalışmaları da yapılacak.

ETKİNLİKLER

Öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel becerilerine katkı sağlamak amacıyla; doğa yürüyüşleri, kamplar, binicilik, sinema, tiyatro, yüzme, playstation, tarihi ve kültürel geziler, bilgi ve münazara yarışmaları, futbol, basketbol, voleybol, satranç, masa tenisi turnuvaları düzenlenecek ve aynı zamanda lise medeniyet akademisinde bulunan fitness salonuyla da Konyadaki liseli gençlere hizmet verilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 62104

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Büyükelçilerin geri adımı sonrası Erdoğan’dan ilk değerlendirme
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Sözleşmeli Personel alacak