BİL KOLEJİNDEN YOĞUN KATILIM

BİL KOLEJİNDEN YOĞUN KATILIM

ULUSLARARASI KANGURU MATEMATİK SINAVINA EN ÇOK KATILIM BİL KOLEJİ’NDEN OLDU

BİL KOLEJİNDEN YOĞUN KATILIM
2022-04-30 11:16:20

Dünya üzerinde 90a yakın ülkede 7 milyondan fazla öğrencinin katıldığı ‘Uluslararası Kanguru Matematik sınavına Ereğliden tüm okullar içerisinde en fazla katılım 117 öğrenci ile Bil Koleji Eğitim Kurumundan oldu.
Bil Koleji Eğitim Kurumunda, Fransa merkezli ‘Kangourou Sans Frontieres Derneğine bağlı olarak 90a yakın ülkede uygulanan kanguru matematik sınavına katılım sağlayan 117 öğrenciue katılım belgeleri ve hediyeleri bugün gerçekleştirilen etkinlikte takdim edildi. Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlikte sınava katılım sağlayan öğrenciler, katılım belgelerini ve hediyelerini okul idarecileri ve öğretmenlerden aldı.
Katılım belgelerini ve hediyelerini alan öğrencilerin mutlulukları gözlerinden okunurken, öğretmenler öğrencileri uluslararası alanda başarılı olacak şekilde hazırlamaya devam ediyor.
Konuyla alakalı olarak Bil Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Halil Ercan tarafindan yapılan açıklamada öğrencilerin başarılı olması noktasına dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi: Ereğli Bil Okulları olarak, öğrencilerimize ayrıcalık sunabilmek ve onların geleceğini daha iyi hale getirebilmek adına birçok uluslararası etkinlikte yer almaya çalışıyoruz. Bu etkinlikler içerisinde öğrencilerimizin elde ettiği başarılar da bizleri gururlandırıyor. Bu kapsamda okulumuzda düzenlenen ve 1-2-3-4-5-6-7 ve 8inci sınıf kademesinde katılım sağlanan ‘uluslararası kanguru matematik sınavında 117 öğrencilerimiz sınava girdi. Ereğlide özel ve resmi kurumlarında dahil olduğu tüm okullarda sınava katılanlar içerisinde ‘uluslararası kanguru matematik sınavına en çok katılım okulumuzdan oldu. Öğrencilerimiz 7 milyon öğrenci içerisinde başarılı olmak için kıyasıya mücadele ederken bizlerde kurum olarak onların her zaman arkasında olmaya devam edeceğiz. denildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 33133

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY STANDARTI YÜKSELTİYOR
UĞUR İBRAHİM ALTAY STANDARTI YÜKSELTİYOR
Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı
Uğur İbrahim Altay, İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümünü kutladı