Belkayalılar dertli

Belkayalılar dertli

Yıllardır yılan hikayesine dönen yollarda yaşlandık..

Belkayalılar dertli
2020-07-23 16:57:25

Konya Ereğli BELKAYA arasında ki; yol yıllardır hep yapılacak vaadi ile bekliyoruz…
Lise yıllarında okuduğum zamanlarda Eregliye gidip geldiğimde bu Eregli -Belkaya yolu bozuktu,… hala yapılacak, hala yapılacak…
Bu zaman sürecinde 15 yıl geçti. Ne başkanlar ne muhtarlar ne yöneticiler değişti.
15 yılda km lerce duble yollar, km lerce tüneller kazıldı. Ne köprüler yapıldı, Ne viyadükler dikildi. Hersey yapıldı ama bir belkayanın yollarına uğranmadı.

Seçim zamanı gelince herkesin ilk vaadi Belkayanın tozlu yolları, daracık sokakları ilk vaadi oldu…Ama seçim geçince nedense bütün sözler askıda kaldı.
Güzel ülkemde hersey oldu da hemde takdire şayan… Yerin altına, denizin dibine, tüpden geçitler yapıldı, hızlı trenler geçti. kat kat bogaza geçitler yapıldı. Onlarca araç bir kıtadan bir kıtaya dakikalarda geçer oldu. Güzel ülkemin her köşesine herşeyler yapıldı da… Bir Belkayamın tozlu yolu yapılmadı….
Şimdi soruyorum? kendi kendime… ülkemin her köşesine hizmet gitdi de. Belkayanın yolları neden Çeyrek asırdır (15 yıl ) dır bir türlü yapılmadı..
Seçim zamanı gelince en üst yöneticiden en alt yöneticisine kadar ilk vaadleri yolları yaptırmak oldu.Neden çünkü Biliyorlardı ki Belkayalıların en çok istediği bu yolların yapılmasıydı.
Ama seçimler geçip bitince herkes bir birinin üstüne atar oldu. İçe büyükşehire atıyor büyükşehir İlçeye.Acaba bu yollar başka bir ilin sınırlarında da biz mi bilmiyoruz…
Demek ki hizmet giden yere gidiyor. Demek ki: hizmeti isteyecek, yönetici gelmedi. Şu Garip Belkaya'ya
Haber Merkezi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 98601

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki