BAŞKAN ZELİHA KOÇAK’TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI

BAŞKAN ZELİHA KOÇAK’TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI

Ereğli Sanat Merkezi Derneği Başkanı Zeliha Koçak Mesaj Yayınladı

BAŞKAN ZELİHA KOÇAK’TAN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ” MESAJI
2021-03-08 12:38:07

Mart Dünya Kadınlar Günü... 8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlamasıyla , Bu grev esnasında çıkan yangında yaşamını yitiren 128 kadın işçinin anısına başlatılan ve bir süre sonra tüm dünyada kabul edilen 8 MART DÜNYA GÜNÜ gelen bu yolculuk sonrası Türkiye'de de her yıl 8 Mart Kadınlar günü kutlanıyor.Sevgi dolu yürekleri, emekleri ve fedakarlıklarıyla dünyamızı güzelleştiren, ruhundaki ışıkla insanlığın umudunu yeşerten aileye ve topluma güç katan tüm kadınlarımızın '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Kadınlarımız sadece iş hayatında değil, aile yaşantısında annelik vasfıyla güçlü nesillerin yetişmesinde öncü rol oynamaktadır.

Kadınlar, toplumumuzun ve yarınlarımızın mimarıdır. Bu bağlamda demokratik, ileri bir toplum ve güçlü bir Türkiye için kadınların, toplumsal yaşamın her alanında var olmaları hatta konumlarının daha da güçlendirilmesi önem arz etmektedir. Kahramanlıkları, fedakârlıkları, başarıları, girişimci ruhlarıyla adını tarihe yazdıran kadınlarımız, bizim için onur ve gurur kaynağıdır. Günümüzde eğitimden, siyasete, spordan, sanata hayatın her alanında başarılı ve aktif rol oynayan kadınlarımızın arttığını görmek bizlere cesaret ve ilham vermektedir. Bu vesileyle vatan uğruna, millet uğruna, bayrak uğruna canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli anneleri ile eşleri, engelli çocuklarımızın fedakar anneleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın bir kez daha '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor; gücünü tüm dünyaya kanıtlayan Türk kadınının, hayatın her alanında sağlıklı, mutlu ve başarılı bir şekilde yer almasını diliyorum.

Zeliha Koçak

EREĞLİ SANAT MERKEZİ DERNEĞİ BAŞKANI

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 53833

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor
İzmir Karabağlar’da TOKİ konutları satışa çıkıyor