Başkan Yaver Sarıkamış şehitlerini andı

Başkan Yaver Sarıkamış şehitlerini andı

.

Başkan Yaver Sarıkamış şehitlerini andı
2020-12-22 00:32:48

(KAR-ER-DER) Karslılar ve Erzurumlular Derneği Başkanı Anıl YAVER, Sarıkamış Şehit velerinin anma yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.
Başkan Yaver, yayımladığı mesajında, 22 Aralık 1914-15 Ocak 1915 tarihleri arasındaki Osmanlı- Rus savaşı sırasında Sarıkamışta bulunan Allahuekber Dağlarında, yurdumuzun dört bir yanından gelen 90 bin kahraman askerimiz, vatanları uğruna canlarını hiç düşünmeden feda etmişlerdir. Zorlu iklim ve arazi koşullarının düşmandan daha çok kayıp verdirdiği bu amansız mücadelede Mehmetçik, hiçbir mazeretin ardına saklanmaksızın, vatanına ve istiklaline kastedenlere karşı çelikten sinesini siper etmiş; büyük kayıplar verilse de vatan uğruna çıkılan bu yoldan asla geri dönmeyi düşünmemiştir. Birinci Dünya Savaşında Kafkas Cephesinde yaşanan ilk ve en büyük kara harekatı olarak tarihe geçen Sarıkamış Harekatı, zor hava şartlarına aldırmadan vatanları için donarak can veren 90 bin askerimizin şahadete erdikleri bir hadise olarak hafızalarımıza kazınmıştır. Memleketin dört bir yanından gelen bu kahraman askerlerimiz arazi ve kış şartlarında en ağır koşullarla karşı karşıya kalmalarına rağmen tereddüt etmeden vatan için mücadele etmişlerdir. Bu duygu ve düşüncelerle 22 Aralık 1914 – 5 Ocak 1915 tarihleri arasında yaşanan Sarıkamış Harekatında vatan topraklarını savunmak uğruna şehit düşen kahraman vatan evlatlarını, ebediyete intikallerinin 106nci yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhunuz şad mekanınız cennet olsun ifadelerine yer verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 45020

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Sözleşmeli personel alım ilanı
Sözleşmeli personel alım ilanı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı
TOKİ’den 3 ilde arsa satışı