Bilal 1 info

Kapat !
BAŞKAN REMZİ YÜCEL İFADEYE ÇAĞRILDI

BAŞKAN REMZİ YÜCEL İFADEYE ÇAĞRILDI

ZAFER PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN BASIN AÇIKLAMASI

BAŞKAN REMZİ YÜCEL İFADEYE ÇAĞRILDI
2022-09-18 05:47:28

Parti binasına escobar pankartı asan Remzi Yücel, ifade vermek üzere Ereğli Emniyetine davet edilmesi üzerine Zafer Parti başkan yardımcısı ve parti avukatı Emin Akay, parti adına bir basın açıklaması yaptı…

Değerli basın mensupları hepiniz hoşgeldiniz. Bugünkü toplanma nedenimiz herkesin malumu üzerine, uyuşturucu ile mücadele kapsamında asılan pankart nedeniyle ilçe başkanımız hakkında açılan soruşturmaya ilişkindir.

Bilindiği üzere Zafer Partisi Genel Merkezi tarafından uyuşturucu ile mücadele kapsamında toplum nezdinde farkındalık oluşturma amacıyla yerli ve milli escobar kim ibaresini içerir pankart asma eylemi gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.

Alınan karar gereğince, İlçe Teşkilatımız olarak bugün sabah 11 sıralarında ilgili pankart asma işlemi gerçekleştirilmiştir.

Pankart asımı sonrasında bu konuya ilişkin gerekli açıklamalar basına yapılmıştır.

Asılan pankarta yönelik olarak Ereğli C. Başsavcılığına suç ihbarında bulunulmuştur.

Ereğli C.Başsavcılığı tarafından kamu görevlisine hakaret suçundan ilçe parti başkanımız Remzi Yücel hakkında soruşturma işlemi başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında, Ereğli C. Başsavcılığı tarafından ilgili pankarta el konulması ve şüpheli olarak Parti Başkanımız Remzi Yücel in şüpheli olarak ifadesinin alınması talimatı verilmiştir.

Yazılı el koyma emri tarafımıza gösterildikten sonra kolluk görevlileri ilgili pankartı indirmişlerdir.

Akabinde ifade için emniyete geçilmiştir.

Soruşturma kapsamında, el koyma işlemine itiraz edip ilgili pankartın tarafımıza iade edilmesini talep edeceğiz. Yine aynı süreçte soruşturmanın bizatihi takipçisi olacağız.

Asılan pankartta bir kişi veya bir kimseler isim olarak zikredilmemiştir. Dolayısıyla hiçbir kimseye hakaret edilmemiştir. Başkanımızın üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğimiz gibi bu pankarttan rahatsız olup kendisine karşı hakaret edildiğini iddia eden kim varsa dosyaya dahil olmasını isteriz. Bu noktada Hukukun üstün olduğuna olan inancımı belirtmek isterim.

Söz konusu pankartta herhangi bir hakaret veya küçük düşürücü bir söz bulunmadığı hususunda Ereğli halkı başta olmak üzere ülke genelindeki tüm halkımız durumun farkındadır.

Hukukun üstün olduğuna olan inancımı tekrar belirterek bu süreçte vatandaşlar tarafından bize verilen desteğin ne büyük derecede olduğunu tekrar fark ettik. Desteklerini esirgemeyen tüm halkımıza teşekkür ederiz.

Gençlerimiz başta olmak üzere toplumumuzun sağlığı ve geleceği uyuşturucu ve uyarıcı madde teminin yaygınlaşması nedeniyle tehlikededir. Bu nedenle uyuşturucu baronlarıyla olan mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Bu konuda takdir yüce Türk Milletinindir.

Emin Akay

ZAFER PARTİSİ EREĞLİ İLÇE BAŞKAN YRD.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 89570

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz