Başkan Recep Yalçın suyu verimli kullanmanın yollarını arıyor

Başkan Recep Yalçın suyu verimli kullanmanın yollarını arıyor

.

Başkan Recep Yalçın suyu verimli kullanmanın yollarını arıyor
2021-06-05 10:41:34

İvriz Sulama Birliği 2021 Yılı Sulama sezonunun açıldığı gün itibariyle sıkı bir çalışma içerisine girerek, DSİ 4. Bölge Müdürlüğü Jeoloji Mühendisi ve İvriz Sulama Birliği Başkanı Recep Yalçın başta olmak üzere tüm birlik personeli teyakkuz halinde bulunuyor.
Sezona tüm çiftçilerimize bol bereketli bir yıl dileyerek başlayan başkan Yalçın, Yaşanan kuraklık nedeniyle İvriz Barajında yeterli miktarda su depolanamamış olup sınırlı miktardaki suyumuzun en verimli biçimde çiftçilerimizin ihtiyacını karşılaması için Sulama Birliği personelimiz gece gündüz sahada olacaktır. Sulama Birliğimizin dağıtımını üstlendiği sulama suyu çiftçilerimize aittir. Çiftçilerimizden isteğimiz, kendilerine ait olan suyun her damlasına sahip çıkmaları ve su israfının önüne geçmeleridir dedi.
Tüm sorumluluğu çiftçilerin üzerine atmanın yersiz olacağını kastederek açıklama yapan Birlik Başkanı Recep Yalçın, Sulama Birliğimize ait araçlara taktırdığımız araç takip sistemi ile yapılan çalışmalarımız ve personel hareketleri uzaktan anlık olarak takip edilebilecektir.
Kurduğumuz bu sistemle çiftçilerimize daha verimli bir hizmet sunmayı hedeflemekteyiz dedi.
Çalışmalarından dolayı İvriz Sulama Birliği başkanı Recep Yalçını takdir ettiklerini söyleyen çiftçiler, Helal olsun başkanımıza. Şu su yokluğunda bizi susuz bırakmadı. Her şeyi planlı proğramlı bir şekilde yürüterek zor şartlarda işini yaptı. Sadece bununla da kalmadı. Hem biz çiftçilerle uğraştı hem de bir yandan yılların sorunu olan kapalı sulama sistemi inşaatında işlerin aksamaması için kontrolü elden bırakmadı. Kendisini kutluyoruz dediler
Bahri Can

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 40818

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ereğli’de Makas atan TIR, bariyerleri çarptı
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz
Ziraat Yüksek Mühendisi Burak Kırkgöz, Değişim için geliyoruz