Başkan Oprukçu’dan Çanakkale Zaferi mesajı

Başkan Oprukçu’dan Çanakkale Zaferi mesajı

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Oprukçu’dan Çanakkale Zaferi mesajı
2021-03-18 12:44:38
İzlenme : 5517

ÇANAKKALE ZORLUKLAR KARŞISINDA KAZANILAN EN BÜYÜK ZAFERDİR

Çanakkale Zaferinin zorluğuna ve önemine vurgu yapan Başkan Oprukçu: 18 Mart, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ecdadımızın özveri ve fedakarlıklarla kazandığı bu zafer, Çanakkalenin geçilmez olduğunu tüm dünyaya benimsetildiğinin ve Türk Milletinin her ne şartta olursa olsun bağımsızlığını canla, başla savunacağının apaçık kanıtı olmuştur. Çanakkale zorluklar karşısında kazanılan en büyük zaferdir ve insanlık aleminin şahitliğinde, Türk Milletinin varlığına ve yaşama hakkına el uzatan alçaklara karşı abideleşen ruhu olup, şeref ve milli onur savunmasının zirve halidir. Çanakkale zaferimiz halen de anılır, anlatılınca tüyler ürpertir. Yoksullukla mücadele eden halkın elindeki her şeyini, canını feda ettiği imanla kazanılmış bir zaferdir. Bu zaferi diğer zaferlerimizden ayıran en önemli özellik de 7de 70e her Türk evladının, kadınların, çocukların katıldığı ve mücadelenin, azmin zaferi olmasıdır. Bu zaferi şairimiz Fazıl Hüsnü Dağlarca Çanakkale köpürür düşmana geçit vermez. Bu toprağın üstüne başka bayrak dikilmez. Öyle bir zafer ki bu asırlarca silinmez. Haykırır tüm ulusum Çanakkale geçilmez dizeleriyle akıcı bir dille bize anlatmıştır. Binlerce şehit verdiğimiz bu topraklarda halen şehitlerimizin izi ve kanı vardır, bu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Şehitlerimizin, bizim kültür ve inancımızda ayrı bir yeri vardır, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor! Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer. Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi, Bedrin aslanları ancak, bu kadar şanlı idi. Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? ‘Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın. dizeyleriyle şehitlerimize olan saygı ve sevgimizi dile getirmiştir. Bu destansı zaferimizin gelecek nesillerimize çok iyi anlatılarak yaşatılması ve bu vatanı korumak, vatan toprağı için canından vazgeçen şehitlerimize olan boyun borcumuzdur. İnanıyorum ki bu aziz millet yüzyıldır koruduğu bu inanç ve kararlılığı gelecek yüzyıllara taşıyacak ve Anadolu kıyamete kadar Türk Yurdu olarak kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere vatan uğruna seve seve canlarını veren şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Çanakkale Zaferimizin 106. yıldönümü kutlu olsun ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 72869

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
Av. KÖKSAL FİLORİNALI KARARI OLUMSUZ BULDU
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR
HALİL ERCAN MASRAFTAN KAÇMIYOR, BİL ÖĞRENCİLERİ YARARLANIYOR