Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi

Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi

Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi

Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi
2023-10-20 07:31:59

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle muhtarlar onuruna bir yemek programı düzenledi. Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen yemek programına İlçe Kaymakamı, Jandarma Komutanı, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, muhtarlar, Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri katıldı.
BEN RAZIYIM SİZDEN ALLAH DA RAZI OLSUN, GÜNÜNÜZ TEKRAR KUTLU OLSUN
Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: Muhtarlar gününüz kutlu olsun, 1 gün değil 365 gün zaten bayram yapıyorsunuz benim gibi, halkınızda berabersiniz, kucaklaşıyorsunuz. İşinizin zor olduğunu biliyorum, halka ilk temas eden yüzümüz sizsiniz. Nihayetinde 4,5 buçuk yıl iyi koşturdunuz farkındayım, biliyorum. Ama dua alıyorsunuz, dua alırken de bizi bayağı darda ve zorda koyuyorsunuz. Ben razıyım sizden Allah da razı olsun, hepinize afiyet olsun, gününüz tekrar kutlu olsun. Ancak; birlik ve beraberliğin bizatihi rahmet olduğu gerçeğini hiçbirimiz ve hiçbiriniz lütfen aklımızdan çıkarmayalım. Muhtarlar derneklerimizin iki başkanı da birbirlerine çok sevgi ve saygı dolular, bu sevgi ve saygı doluluğunu inşallah bir bütünleşme ile bağlı olarak sonuçlandırırlar. Ve nihayetinde böyle iki başlılık falan gibi bir algı oluşmaz dolayısıyla ülkemizin, milletimizin de bu arada birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı var. İnanan insanların acılarının, yüreklerinin sızılarının arttığını da biliyorum. Yani Filistinde yaşananları görüyorsunuz, ülkemiz bu arada bir kuşatmayı yaşıyor her anlamda yani bu kuşatmayı yarmak da bizim millet olma, millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme mecburiyetinin ötesinde bize mahkumiyet yükleyen bir sorumluluk, inşallah bu şuurla hep birlikte el birliği, gönül birliğiyle üzerimize düşen vazifeyi layıkıyla yapmaya devam edelim. Hepiniz Allaha emanet olun şeklinde konuştu.
BAŞKANIMIZA BİZE BURADA, BU YEMEĞİ ORGANİZE ETTİĞİ İÇİN HAKİKATEN GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM
Ereğli Kaymakamı Oğuz Cem Murat ise: Daha önce muhtarlarımızla bir araya geldiğimizde dedim ki; Muhtarlar günü Türk tarihinde aslında olmayan bir gün, bu son yıllarda biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız 2015 yılından itibaren muhtar buluşmalarını, muhtar toplantılarını yapmaya başladı. Bu programlar kapsamında Cumhurbaşkanımıza muhtarlar günümüz yok diyen bir muhtarımız oldu ve onun talebi neticesinde muhtarlar günü her yıl 19 Ekim tarihinde kutlanmaya başladı. Şimdi şöyle düşünmek lazım Türk tarihinde Türk töresinde bir meslek adına bir günün kutlanması çok kıymetlidir. Herkesin günü kutlanmaz, hele bir de devlet ricaliyle birlikte o günün kutlanması apayrı bir meseledir. Bunun öncelikle farkında olmamız lazım. Muhtarlar bizim açımızdan devletimiz açısından çok kıymetlidir, çok önemlidir önce bunun bilincinde olacağız bunun farkında olacağız. Az önce Belediye Başkanımız dedi ya, siz aslında bizim temsil etmiş olduğumuz yerlerde mahallelerde gözümüz kulağımızsınız elimiz, ayağımızsınız, her şeyimizsiniz. Bir yerde bir sorun varsa bir sıkıntı varsa kadim kültürümüzde hep şunu yaptık biz, dedik ki problem varsa hemen muhtara sor, muhtara danışalım, muhtarla birlikte hareket edelim. Onun için değerli muhtarlarım nasıl bir temsiliyetle, hangi görevleri icra ettiğinizi farkında olmanız lazım. Temsil ettiğiniz mahallede herkesin yahu burada nasıl bir muhtarlık, ne güzel bir muhtarlık yaptı diyebilmesi gerekiyor. Az önce başkanımız dedi ya öyle bir dönemden geçiyoruz ki her tarafımıza bakın şu bu ülke sınırlarımıza ciddi problemlerle karşı, karşıyayız. Bugün itibariyle 3 günlük milli yas ilan etmiş vaziyetteyiz, şanlı bayrağımızı yarıya indirmiş durumdayız. Şanlı bayrağımızın Türk bayrağımızın yarıya indirilmesi emin olun hepimizin içini hüzünle kaplatıyor. Yani bu coğrafya, zor bir coğrafya birlik ve beraberliğin en üst noktada, öncelikle sizler ve bizler tarafından tüm topluma sunulması gerekiyor. Onun için lütfen birlik olalım, lütfen mahallelerimizden bulunmuş olduğumuz işte mesala esnaflık yapıyorsak çevremizde herkese örnek olalım. Muhtarlarımız zaten böyledir, biz bunun bilincindeyiz. Muhtarlar gününe sahip çıkacak olan sizlersiniz muhtarlarım, bakın muhtarlık vazifesi biter ama Muhtarlar Derneğindeki sizin kaydınız, işiniz yine devam eder, sahip çıkın, o görev bakidir. Siz kendinize ne kadar kıymet verirseniz, ne kadar muhtarlık müessesesine sahip çıkarsanız, bu da ilelebet payidar olur. Onun için gününüz kutlu olsun diyorum bugüne vesile olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm büyüklerimize saygılar sunuyorum. Bize bu yemek organizasyonunu yapan burada bizlere hizmet eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum, Başkanımıza bize burada, bu yemeği organize ettiği için hakikaten gönülden teşekkür ediyorum. Değerli muhtarlarım hepinizin yolu, bahtı açık olsun. İnşallah nice muhtarlar gününü hep beraber kutlarız şeklinde duygularını ifade etti.

Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi
Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi
Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi
Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi
Başkan Oprukçu Muhtarlar Onuruna Yemek Programı Düzenledi

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 87183

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
MUHTAR ECEVİT TİLKİCİ’DEN ZOR SORU
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor
Konya Büyükşehir Kültür Gezileriyle Konya’yı Tanıtıyor