Kapat !
Başkan Oprukçu Ereğli’de Organik Tarım ile ilgili dev adımı attı

Başkan Oprukçu Ereğli’de Organik Tarım ile ilgili dev adımı attı

Ereğli’de Organik Tarım ile ilgili dev adım

Başkan Oprukçu Ereğli’de Organik Tarım ile ilgili dev adımı attı
2022-03-28 16:14:16

Ereğlide 5 Milyon 300 Bin metrekarelik bir alanda yapılacak organik tarım projesi ile ilgili Ereğli Belediyesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol imza programına Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Necmettin Erbakan Üni. Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Gönenci, Necmettin Erbakan Üni. Ereğli Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Önder Türkmen, Necmettin Erbakan Üni. Genel Sekreteri Abdullah Ecevit Öksüz, Ereğli Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özkoç ve STK Temsilcilerinden oluşan bir heyet katıldı.

EREĞLİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN

Programda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu: Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Ereğli Belediyesine irtifak hakkı tesis edilen 5 Milyon 300 Bin metrekarelik bir alanın Ereğlide organik tarıma açılması ile ilgili üniversite, Belediye işbirliğini temin ve tesis edecek bir protokolün imza programını gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz. İnşallah atılan imzalar ile Ereğlimiz çok önemli bir üretim havzası hüviyetine katkı sağlanacak ve istihdam imkanı sağlayacak önemli bir alana kavuşacak. Bu alanın Belediyemize tesisi yoğun bir çaba ve gayretle oldu. Bu gayretimize destek veren öncelikle değerli Rektörümüz Sayın Cem Zorlu Beye, Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanımız Sayın Metin Kıratlı Beye, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum Beye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Beye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ne düşünüyor, ne yapıyorsak da memleketimizin hayrına, milletin hayrına ve hemşerilerimizin geleceği için yapıyoruz. Ereğlimize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum ifadelerini kullandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu: Bugün önemli bir gün, gerçekten Ereğlinin ziraatına, tarımına katkı sağlayacak bir protokol imzalama törenini gerçekleştirdik. Bu bir süreç tabi, hamdolsun bugün olumlu sonuçlandı, bu süreçte Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Oprukçunun büyük gayreti var kendisine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı İdari ve Mali İşler Başkanı hemşerimiz Metin Kıratlı Beye, Sayın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum Beye, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Uğur İbrahim Altay Beye ayrıca teşekkür ediyorum. Ereğli Belediye Başkanımızla ilgili şu konuda desteklerinin altını çizmek istiyorum, Ereğlideki üniversitemiz, kampüsümüz ile ilgili ne varsa, Belediyemizin ulaşabileceği, katkı sağlayacağı her alanda bize destek oluyor, bu nedenle ayrıca teşekkür ediyorum. Ereğlide hem istihdam oluşacak hem de farklı bir tarım anlayışı gelecek. Organik tarım gerçekten katma değeri çok yüksek bir tarım, bizim derdimiz bu. İki önemli kurumun enerjisini bir araya getirdiğinde ne türlü bereketli ve hayırlı işlerin çıktığını bu projede görmüş olacağız. İnşallah hayra vesile olur ve bu bir başlangıç olur. Biz Necmettin Erbakan Üniversitesi olarak bilgi, birikimimizi Ereğlimiz için hangi alanda olursa olsun kullanmaya her zaman hazır olduk, olmaya devam edeceğiz. Bu protokolün Ereğlimize hayırlı olmasını diliyorum şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından protokol imza töreni gerçekleştirilerek program tamamlandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 98255

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
EREĞLİ’DEKİ KAZADA MOTOSİKLET ÇARPIP YERE DÜŞÜRDÜ, OTOMOBİL EZDİ
EREĞLİ’DEKİ KAZADA MOTOSİKLET ÇARPIP YERE DÜŞÜRDÜ, OTOMOBİL EZDİ
Güney Kore’den Başkan Altay’a “Akıllı Şehir Liderlik Ödülü”
Güney Kore’den Başkan Altay’a “Akıllı Şehir Liderlik Ödülü”