intro

Kapat !
Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 23 Nisan Mesajı

Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 23 Nisan Mesajı

EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN OPRUKÇU 23 NİSAN MESAJI YAYINLADI

Başkan Hüseyin Oprukçu’dan 23 Nisan Mesajı
2022-04-22 09:54:09

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, TBMMnin 102. kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

ÇOCUKLARIMIZA DAHA İYİ BİR GELECEK BIRAKMAK İÇİN ÇALIŞMAYA, ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

Başkan Oprukçu mesajında: 23 Nisan 1920, Türk Milleti'nin kendi geleceğini belirlediği, egemenliğin millet iradesine bırakıldığı ve milletin bağımsızlığını tüm dünyaya haykırdığı Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından birisi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı gündür. 23 Nisan günü, inanç olduğu müddetçe önümüzde hiçbir engelin duramayacağını tüm dünyaya ilan ettiğimiz gün olarak şanlı tarihimizde yerini almıştır. Milli egemenlik milletimizin namusudur, şerefidir, haysiyetidir. Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gerçeği de İlk Meclis'in manevi varlığıyla tecelli ve tescil edilmiştir. TBMM; demokrasinin, milli birliğimizin, büyük özveri ve fedakarlıklarla verdiğimiz istiklal mücadelemizin ve kazandığımız zaferlerin ebedi güvencesidir. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu özel günü bir gülüşüyle hayatı güzelleştiren çocuklara armağan ederek çocukların barış, güven ve huzur ortamında yaşamaları için demokrasinin özümsenmesi gerektiğini gözler önüne sermiştir ve geleceğe atılacak adımlarda herkesin sorumluluklarını yerine getirmesinin ehemmiyetini vurgulamıştır.Daha güzel bir geleceğin hayalini kurmak ancak vatanını ve milletini seven çocuklar yetiştirmekle mümkündür.Bu noktada bizler de çocuklarımıza daha iyi bir gelecek bırakmak için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz.Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır.Çocuklara verilen değerin en güzel tezahürü olan 23 Nisan ruhu ilelebet yaşayacak ve milletimiz var oldukça Gazi Meclisimiz de varlığını sonsuza dek sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 102. kuruluş yıldönümünü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, vatan uğruna canlarını seve seve veren şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnetle anıyorum ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 71509

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
Uğur İbrahim Altay İmam Hatip Öğrencileriyle Buluştu
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ
EREĞLİ’DE PANEL DÜZENLENDİ