Başkan Altay ve Rektör Aksoy Ortak Protokole İmza Attı

Başkan Altay ve Rektör Aksoy Ortak Protokole İmza Attı

Konya Büyükşehir ve SÜden Gençlik Ve Spor Alanında Örnek İş Birliği

Başkan Altay ve Rektör Aksoy Ortak Protokole İmza Attı
2023-08-17 09:08:04

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuk Üniversitesi arasında üniversitenin Çumradaki Apa Sosyal Tesislerinin ortak kullanımına dair iş birliği protokolü imzalandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tesislerin Lise Medeniyet Akademisi ve Bilgehanedeki öğrenciler için günübirlik kamp alanı olarak kullanılacağını ve çeşitli faaliyetler yapılacağını belirterek, Burada yetişen çocuklarımız inşallah ileride üniversitemizin geleceğine önemli bir katkı sunacak dedi. SÜ Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, Yapılan protokolle tesisimiz gençlerimize hizmet edecek, gençlerimizin daha kaliteli ve nitelikli bir ortamda hizmet almasını sağlayacak diye konuştu.


Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) arasında gençlik ve spor alanında iş birliği protokolü imzaladı.

Büyükşehir Taş Binada gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birçok markaya sahip Konyanın önemli markalarından birinin de Selçuk Üniversitesi olduğunu söyledi.

BURADA YETİŞEN ÇOCUKLARIMIZ İLERİDE ÜNİVERSİTEMİZİN GELECEĞİNE ÖNEMLİ BİR KATKI SUNACAK

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Konyadaki tüm üniversitelerle çalıştıkları gibi Selçuk Üniversitesi ile de önemli çalışmalar yürüttüklerini anımsatan Başkan Altay, Bugün de Apa Sosyal Tesislerinin birlikte kullanılmasıyla ilgili bir protokol imzalıyoruz. Özellikle lise döneminde Lise Medeniyet Akademisi ve Bilgehanedeki çocuklarımız için günübirlik kamp alanı olarak kullanacağımız alanda çocuklarımızın ders eğitimlerinin yanında sosyal hayatlarının gelişmesiyle ilgili önemli bir merkez oluşturmuş oluyoruz. Her gün 350 çocuğumuzun kullanabileceği bu alan bundan sonra Selçuk Üniversitemizle birlikte kullanılacak. Değerli katkılarından dolayı sayın rektörümüze teşekkür ediyorum. Yine gençliğe hizmet edecek bir işi birlikte gerçekleştiriyoruz. Burada yetişen çocuklarımız inşallah ileride üniversitemizin geleceğine önemli bir katkı sunacak ifadelerini kullandı.

SÜ REKTÖRÜ AKSOY BAŞKAN ALTAYA TEŞEKKÜR ETTİ

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy da Konya Büyükşehirin yaptığı çalışmalar ve üniversiteye bugüne kadar verdiği hizmetlerin kendileri için işleri çok kolaylaştırıcı olduğunu ve takdir edilmesi gerektiğini belirterek, Bu anlamda başkanımızın huzurunda Konya Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum burada yapılan protokolle birlikte sosyal tesislerin ortak kullanımı, daha verimli kullanımı ve iki önemli kurumun iş birliğiyle birlikte yapacağımız ortak faaliyetler, daha değerli ve kıymetli olacaktır. Şehrimize, gençlerimize hizmet edecek, gençlerimizin daha kaliteli ve nitelikli bir ortamda hizmet almasını sağlayacaktır. Her iki kuruma da katkı sağlayacağı için protokolün gerçekleşmesinde katkı veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum diye konuştu.

EĞİTİM, DOĞA, AİLE, İZCİLİK KAMPLARI…

Yapılan iş birliğiyle 34 bin 500 metrekarelik alana sahip Çumra Apa Kamp Alanında, Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademisi (LİMA) ve Bilgehane öğrencileri başta olmak üzere hafta sonları doğa kampları, aile kampları ve izcilik kampları gerçekleştirilecek. Yıl boyu çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapması planlanan kamp alanı birçok şirket ve kuruma da etkinlik yapması için tahsis edilecek.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 63637

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
DSİ ŞEBEKENİN GEÇİCİ KABULÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ
LİMA ÖĞRENCİLERİ KAMPLARDA VERİMLİ VAKİT GEÇİRİ