Başkan Altay: “Türkiye’ye Örnek Bir Sanayi İnşa Ediyoruz”

Başkan Altay: “Türkiye’ye Örnek Bir Sanayi İnşa Ediyoruz”

Başkan Altay: “Türkiye’ye Örnek Bir Sanayi İnşa Ediyoruz”

Başkan Altay: “Türkiye’ye Örnek Bir Sanayi İnşa Ediyoruz”
2022-11-15 22:46:44

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından TOKİye devredilen 2 buçuk milyon metrekarenin üzerindeki arsada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Konyaya kazandırılacak Yeni Sanayi Sitesi inşaatında incelemelerde bulundu. Konya için tarihi bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini, projeyi 2023 yılı sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını belirten Başkan Altay, Bu büyük dönüşümle birlikte Türkiyenin ilk ‘Sıfır Atık sanayisini de inşa ediyoruz. Böylece Türkiyeye örnek bir sanayi inşa edilmiş olacak. Şehrimize hayırlı olsun. dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesinin arsa tahsisini yaptığı; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen Konya Yeni Motorlu Sanayi Sitesi hızla yükseliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayinin taşınması için yapılan yeni sanayi sitesinde incelemelerde bulunarak son durum hakkında bilgi verdi.

YÜZDE 30U TAMAMLANDI

Konya için tarihi bir dönüşüm gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi olarak ifade ettiğimiz şehrimizin merkezinde kalmış alandaki sanayi yapılarının oluşturduğu çevre kirliliğini ortadan kaldırmak, esnafımıza yeni ve modern dükkanlar kazandırmak adına Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve TOKİ ile birlikte yürüttüğümüz projede inşaat işlemlerine hızla devam ediyoruz. Burada 2 buçuk milyon metrekarenin üzerinde bir arsa Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından TOKİye devredildi. Bakanımız Sayın Murat Kurumun talimatıyla TOKİ tarafından da inşaatlar yapılıyor. Şu anda 2.650 dükkanın inşaatını gerçekleştiriyoruz. Ortalama olarak yüzde 30e gelmiş durumdayız. diye konuştu.

TÜRKİYENİN İLK ‘SIFIR ATIK SANAYİSİNİ İNŞA EDİYORUZ

Yeni Sanayi Sitesinin üç etabını da 2023 yılı sonunda tamamlamayı planladıklarını dile getiren Başkan Altay, Böylece şehrin merkezinde kalmış sanayi sitesi buradaki modern alanlara kavuşmuş olacak. Esnafımız için yeni bir imkan oluşurken şehrimizi de büyük bir kirlilikten kurtarmış olacağız. Ayrıca bu büyük dönüşümle birlikte Türkiyenin ilk ‘Sıfır Atık sanayisini de inşa ediyoruz. Böylece Türkiyeye örnek bir sanayi inşa edilmiş olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kuruma ve TOKİ Başkanımız Ömer Buluta tüm Konyalılar adına teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun. açıklamasında bulundu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 81793

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Bilal Yiğit MHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor
Yarınların Hafızları Bilgehaneler’den Yetişiyor