Münif info

Kapat !
Başkan Altay “Sağlık Çalışanları Milletimizin Can Damarıdır”

Başkan Altay “Sağlık Çalışanları Milletimizin Can Damarıdır”

Başkan Altay Demremde Fedakarlıklarını Esirgemeyen Sağlıkçılara Vurgu Yaptı

Başkan Altay “Sağlık Çalışanları Milletimizin Can Damarıdır”
2023-03-14 14:45:28
İzlenme : 1079

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Her zaman olduğu gibi Kahramanmaraşta meydana gelen ve hepimizin kalbinde derin yaralar açan depremlerde de yine en ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarımız, binlerce vatandaşımızın sağ salim kurtarılmasında büyük pay sahibi olmuştur. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere milletimizin can damarı olan tüm sağlık personelimize, deprem bölgesindeki emekleri ve fedakârlıkları için yürekten teşekkür ediyorum dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bölgede sağlık çalışanlarının üstün gayretlerine şahit olduklarını belirten Başkan Altayın mesajı şöyle:

Sağlık; mutlu ve müreffeh toplumların inşası için en önemli unsurların başında gelmektedir. Sağlık sisteminin kahramanları olan sağlık çalışanlarımız, her koşulda ortaya koydukları emeklerle son derece kutsal bir vazifeyi ifa etmektedirler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde kendi canlarını tehlikeye atarak görev yapmış ve eşine az rastlanır bu fedakârlık örneğiyle milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmişlerdir.

6 Şubatta Kahramanmaraşta meydana gelen ve hepimizin kalbinde derin yaralar açan depremlerde de yine en ön saflarda yer alan sağlık çalışanlarımız, binlerce vatandaşımızın sağ salim kurtarılmasında büyük pay sahibi olmuştur. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca olmak üzere milletimizin can damarı olan tüm sağlık personelimize, deprem bölgesindeki emekleri ve fedakârlıkları için yürekten teşekkür ediyorum. Deprem felaketinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ise Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Türkiye bugün; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanın öncülüğünde sağlık alanında atılan adımlarla, güçlü sağlık altyapısıyla, tam donanımlı ve nitelikli hastaneleriyle tüm dünyaya örnek olmaktadır. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla yapılan bu çalışmalar sayesinde başarılarımızın artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Sağlık sektöründe alın teri döken tüm çalışanların 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, vazifelerinde kolaylıklar diliyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 14442

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA