BAŞKAN ALTAY MİNİK KURAN TALEBELERİNE EĞİTİM SETİ DAĞITTI

BAŞKAN ALTAY MİNİK KURAN TALEBELERİNE EĞİTİM SETİ DAĞITTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü iş birliğiyle 31 ilçedeki Kuran Kurslarında eğitim alan 4-6 yaş grubu öğrencilere “Tahin ile Pekmez Okul Öncesi Değerler ve Kavramlar Eğitim Seti dağıtım programına katıldı.

BAŞKAN ALTAY MİNİK KURAN TALEBELERİNE EĞİTİM SETİ DAĞITTI
2023-09-13 16:09:04

Başkan Altay, Milli ve manevi duyguları gelişmiş bireyler yetişmesi için öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz dedi.


Konya Büyükşehir Belediyesi, şehir genelindeki Kuran Kurslarında öğrenim gören 4-6 yaş grubu öğrencilere ve öğreticilere Tahin ile Pekmez Okul Öncesi Değerler ve Kavramlar Öğrenci Eğitim Seti dağıttı.

Ashab-ı Suffe Külliyesinde gerçekleştirilen programda İl Müftüsü Ali Öge ile birlikte minik Kuran öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Altay, Tahin ile Pekmez Okul Öncesi Değerler ve Kavramlar Öğrenci Eğitim Setini öğrencilere dağıttı.

Eğitim setinin milli ve manevi değerler gözetilerek hazırlandığını belirten Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak kıymetli yavrularımız için milli ve manevi duyguları gözeterek çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Tahin ile Pekmez Okul Öncesi Değerler ve Kavramlar Öğrenci Eğitim Seti de Kuran kurslarına giden 4-6 yaş arasındaki minik öğrencilerimiz için hazırlanan önemli bir çalışma. İnşallah tüm dönemi kapsayacak eğitim materyalimizin, öğrencilerimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Milli ve manevi duyguları gelişmiş bireyler yetişmesi için öğrencilerimize destek olmaya devam edeceğiz diye konuştu.

Konya İl Müftüsü Ali Öge de öğrencilere desteklerinden dolayı Başkan Altaya teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Müftülüğü iş birliğiyle Konyanın 31 ilçesinde bulunan tüm 4-6 yaş Kuran kurslarında öğrenim gören öğrencilere ve öğreticilere dağıtılan Tahin ile Pekmez Okul Öncesi Değerler ve Kavramlar Öğrenci Eğitim Seti, hikayeler, bilmeceler, oyunlar ve tüm gelişim alanlarında destekleyici etkinliklerle dolu yedi adet kitaptan oluşuyor.

İki farklı içeriği bulunan eğitim seti Konya genelinde toplamda 10 bin öğrenciye ve 1.000 eğiticiye dağıtılacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 78395

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA