BAŞKAN ALTAY: “KURBAN PAYLAŞMANIN VE DAYANIŞMANIN NİŞANESİDİR”

BAŞKAN ALTAY: “KURBAN PAYLAŞMANIN VE DAYANIŞMANIN NİŞANESİDİR”

BAŞKAN ALTAY: “KURBAN PAYLAŞMANIN VE DAYANIŞMANIN NİŞANESİDİR”

BAŞKAN ALTAY: “KURBAN PAYLAŞMANIN VE DAYANIŞMANIN NİŞANESİDİR”
2024-06-14 14:32:07

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak, Kurban, paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın ve şükrün nişanesidir. Manevi duyguların doruklara çıktığı bu mübarek zamanların şehrimizde, ülkemizde ve tüm İslam coğrafyasında; barışa, kardeşliğe ve esenliğe vesile olmasını diliyorum dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay mesajında şu ifadelere yer verdi:

Yardımlaşma ve dayanışma hasletinin doruğa çıktığı mübarek Kurban Bayramına kavuşmanın sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.

Cenab-ı Allaha bizi bu mübarek vakitlere kavuşturduğu için sonsuz hamdediyorum. Bayramlar, sadece sevinç ve mutlulukla kutladığımız günler değil, aynı zamanda geçmişten geleceğe uzanan değerlerimizin ve kültürel mirasımızın da yaşatıldığı kutlu anlardır.
Bu vakitlerde sevinçlerimizi tazeleriz, kalplerimizde sevgiyi, iyiliği ve cömertliği yeşertiriz. Kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinleriz.

Kurban, paylaşmanın, dayanışmanın, yardımlaşmanın ve şükrün nişanesidir. Yüce Mevlâya olan teslimiyetimizin en önemli tezahürü olan mübarek Kurban Bayramıyla manevi değerlerimizi yeniden hatırlarız.

Bu bayramda da öksüz ve yetimlerin, çaresiz ve kimsesizlerin gönlüne dokunalım. İhtiyaç sahiplerine, müşkülü olana el uzatalım. Dargın yüzlere tebessüm bırakmak için çaba gösterelim. Küçüklerimizi sevindirelim, büyüklerimizin hayır dualarını alalım.

Gazzede katil İsrailin soykırımı altında kan ağlayan kardeşlerimizin kurtuluşu ve tüm dünyadaki mazlumlar için dua edelim.

Manevi duyguların doruklara çıktığı bu mübarek zamanların şehrimizde, ülkemizde ve tüm İslam coğrafyasında; barışa, kardeşliğe ve esenliğe vesile olmasını diliyorum.

Hac farizasını yerine getirmek için mübarek topraklarda bulunan hacılarımızın ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını Allahtan niyaz ediyorum.

Başta Konyalı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramı mübarek olsun. Hayırlı bayramlar.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 65647

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI