Kapat !
Başkan Altay: Hatay’da Ekmek Çıkarıyor, Yemek Veriyoruz

Başkan Altay: Hatay'da Ekmek Çıkarıyor, Yemek Veriyoruz

Konya, Hatay’da On Binlerce Kişiye Günlük Sıcak Yemek ve Ekmek Sağlıyor

Başkan Altay: Hatay’da Ekmek Çıkarıyor, Yemek Veriyoruz
2023-02-20 14:14:08

Asrın felaketinde yaraları sarmak için canla başla çalışan Konya Büyükşehir Belediyesine ait mobil mutfak TIRları ve ekmek fırınları, Konya ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ve hayırseverlerin katkısıyla ilk günden bu yana depremzedelerin sıcak yemeğe ve ekmeğe ulaşmalarına imkan sağlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Mobil Mutfak TIRları ve ekmek fırınları, depremin ilk gününden itibaren Hatayda on binlerce depremzedeye hizmet veriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm ülkeyi yasa boğan yıkıcı depremlerin ilk gününden itibaren Hatayda her türlü insani ihtiyacı karşılamak adına canhıraş bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, odalar, sivil toplum kuruluşları, iş insanları ve hayırsever herkesin katılımıyla tüm Konya olarak Hatay için seferber olduklarını kaydeden Başkan Altay, Depremin olduğu ilk gün Hataya vardığımızda bir taraftan arama-kurtarma faaliyetleriyle enkazdan canlı olarak bir kişiye ulaşabilmenin mücadelesini verirken bir yandan da afetten etkilenen vatandaşlarımıza sıcak yemek ve ekmek ulaştırmak önceliklerimiz arasında oldu. Bu kapsamda afet ve acil durumlar için hizmete aldığımız mobil mutfak TIRlarımızı hemen deprem bölgesine sevk ettik. Akabinde de hayırsevelerimizin katkısıyla ekmek fırınları hizmet vermeye başladı. Asrın felaketini yaşadığımız 6 Şubattan bugüne kadar geçen 15 günlük sürede Büyükşehir olarak Hatayda; her gün 23 bin civarında ekmek çıkarıyor yine her gün 16 bin depremzedemize ve sahada görevli ekiplere üç öğün sıcak yemek dağıtıyoruz. Konyadaki tüm hemşehrilerimizle tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte Hatay için tek yürek olmaya devam edeceğiz inşallah ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 81437

Kullanıcı Adı

  • İbrahim çakırel
    20 Şubat 2023 Pazartesi

    Konya farkı... her yerde, her zaman çok farklı. allah kolaylık versin.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
NARNİA GÜNLÜKLERİ ASLAN, CADI VE DOLAP OYUNUNU SAHNELENDİ
YORUMSUZ
YORUMSUZ