Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Başkan Altay: “Hep Birlikte Yeniden Büyük Bir Başarı Hikayesi Yazacağız”

Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı
2024-06-24 13:26:06

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarıyla bayramlaştı. Tüm personelin bayramını tebrik eden Başkan Altay, Konyanın huzur içerisinde bir bayram geçirmesini sağlayan çalışanlara teşekkür etti. Yeni bir döneme başladıklarını, bu dönemde Konyanın sorumluluğunun diğer dönemlere göre çok daha fazla olduğunu belirten Başkan Altay, Onun için hep birlikte yeniden büyük bir başarı hikayesi yazmak zorundayız. Bunun için gece gündüz demeden gayret gösteriyoruz, çaba sarf ediyoruz. Hepimizin Konyaya bir borcu var. Hz. Mevlananın şehri, Selçuklunun darülmülkünü sadece Türkiyenin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi yapacağız Allahın izniyle. Bilgi birikimimiz, personel gücümüz, insan kaynağımız ve belediyecilik anlayışımız inşallah buna yetecek güçte dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kurban Bayramı dönüşü ilk mesai gününde belediye çalışanlarıyla toplu bayramlaşma programında bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen programda konuşan Başkan Altay, Konyanın huzur içerisinde bir bayram geçirmesini sağlayan tüm Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ çalışanlarına teşekkür etti.

BİZ BURADA HUZUR İÇİNDE BAYRAM YAŞARKEN MAALESEF GAZZEDE İSRAİL ZULMÜ DEVAM EDİYOR

Gazzedeki İsrail zulmünü hatırlatarak konuşmasına devam eden Başkan Altay, Biz burada huzur içinde bir bayram yaşarken maalesef Gazzede İsrailin zulmü kesintisiz bir şekilde devam ediyor. İnşallah orada bir an önce ateşkesin sağlanması ve dünyanın gözü önünde insanlık tarihine önemli bir suç olarak geçecek İsrail zulmünün bir an önce sonlanmasını ve oradaki kardeşlerimizin de artık bayramlarını huzur içinde kutlamalarını temenni ediyor ve onlar için dua ediyoruz diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR OLARAK YAPTIĞIMIZ HER HİZMETTE SİZLERİN ÇOK BÜYÜK EMEĞİ VAR

Bayramları birlik, beraberlik ve kardeşliğin bir vesilesi olarak gördüklerini kaydeden Başkan Altay, Konyanın en büyük ailesi olarak bugün bir araya gelerek birlik beraberliğimize, kardeşliğimize tekrar vurgu yapıyoruz. Büyükşehir olarak yapmış olduğumuz her hizmette sizlerin çok büyük emekleri var. Belediyecilik bu açıdan önemli bir iş. Hem bu dünyamız için ailelerimize helal rızık götürüyoruz hem de ahiret için azık biriktiriyoruz adeta. Çünkü her yaptığımız iş hem insana hem nebatata fayda sağlıyor ve bunu bu büyük ailenin her ferdiyle beraber gerçekleştiriyoruz. Birlik berberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum dedi.

KONYANIN SORUMLULUĞU DİĞER DÖNEMLERE GÖRE ÇOK DAHA FAZLA

Yeni bir döneme başladıklarını bu dönemde Konyanın sorumluluğunun diğer dönemlere göre çok daha fazla olduğunu vurgulayan Başkan Altay, Onun için hep birlikte yeniden büyük bir başarı hikayesi yazmak zorundayız. Bunun için gece gündüz demeden gayret gösteriyoruz, çaba sarf ediyoruz. Hepimizin Konyaya bir borcu var. Hz. Mevlananın şehri, Selçuklunun darülmülkünü sadece Türkiyenin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi yapacağız Allahın izniyle. Bunun için bilgi birikimimiz, personel gücümüz, insan kaynağımız ve belediyecilik anlayışımız inşallah buna yetecek güçte. Hep birlikte bu dönemde öncelikle mevcutta devam eden işlerimizi tamamlamak sonra Konyaya vizyon getirecek, 31 ilçemizde 2 milyon 320 bin insanımızın faydalanacağı işler yapmaya gayret edeceğiz ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ALTAY DEVAM EDEN YATIRIMLARDAN BAHSETTİ

Şu anda yoğun bir şekilde ulaşım projeleri üzerinde çalıştıklarının altını çizen Başkan Altay konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Büyükşehirlerin en önemli sorunu trafik. Trafiği çözmenin yolu da toplu ulaşımı ve bisiklet kullanımını artırmak. Şu anda Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Şehir Hastanesi-Yeni Sanayi tramvay hattının yapımına devam ediyoruz. Seçimden hemen sonra temelini atmıştık. 11.2 kilometrelik hattı Büyükşehir imkanlarıyla gerçekleştiriyoruz. Yeni Sanayiden-Stadyuma kadar olan 10 kilometrelik kısmı da TCDD ve Altyapı Genel Müdürlüğümüz ile birlikte çözeceğiz. Protokolümüzü imzaladık. İnşallah tamamlandığında 21.1 kilometrelik yeni bir raylı sistem hattına kavuşmuş olacağız. Bununla birlikte yine Büyükşehir Belediyemizin sorumluluğunda olan Barış Caddesi hattıyla ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. Müşavirlik süreci tamamlanmak üzere. İnşallah bu yıl bitmeden onun da yapımına başlayarak şehrimize yeni bir raylı sistem hattı kazandırmayı planlıyoruz. Konyanın yıllardır konuştuğu, özellikle sanayi alanlarına ulaşımı sağlayacak banliyö hattıyla ilgili de TCDD ve Konya Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İnşallah bununla birlikte söz verdiğimiz raylı sistem hatlarının yapılması konusunda da Ulaştırma Bakanlığımızla büyük bir gayret içerisindeyiz.

Milli Savunma Bakanlığı ile Konyanın iki önemli kentsel dönüşüm işlerinden birini tamamlamak üzere olduklarını da anımsatan Başkan Altay, Hepinizin cephanelik olarak bildiği, artık şehrimizin güvenliği için ciddi problem oluşturan alanla ilgili çalışmalarımız son noktaya geldi. İlk etap ve ikinci etap tamamlandı, üçüncü etapta çalışıyoruz. En önemlisi artık Konya merkezde bir kilogram bile cephane kalmadı. Cephanelerin tamamı yeni alana taşındı. Milli Savunma Bakanlığının standartlarında Türkiyenin en modern cephaneliğini yaparak Mehmetçiğimizin hizmetine sunduk. Meram Yeni Yolda bulunan Ağır Bakım alanıyla ilgili de kentsel dönüşüm çalışması kapsamında ASELSAN Konyanın karşısında bulunan alanda da faaliyetlerimize yoğun bir şekilde devam ediyoruz açıklamasında bulundu.

KONYA OLARAK ÇOK DAHA ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

Depreme dayanıksız olduğu için yıkmak zorunda kaldıkları eski Büyükşehir Belediye binasının bulunduğu yerde Konyanın gençlerine, çocuklarına ve geleceğine yatırım yaptıklarını da belirten Başkan Altay şunları kaydetti:

Çok önemli bir işin, Konya Şehir Kütüphanesinin yapımına devam ediyoruz. İnşallah tamamlandığında Konyanın simge binalarından birisini de şehrimize kazandırmış olacağız. Akyokuştaki palye düzenlemelerimiz de kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Taş Bina karşısındaki Meydan Evlerinde de çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Yine geçtiğimiz günlerde Meram Belediyemizle Yakada yapmış olduğumuz sosyal tesislerin açılışını gerçekleştirdik. Bir taraftan şehrimize hizmet ediyor, vizyon projeler gerçekleştiriyoruz; bir taraftan Türkiyeye örnek işler yapıyor ve ülkemizi temsil ediyoruz. Bir taraftan da çalışan arkadaşlarımızın hayatlarını en iyi şekilde geçirecekleri imkanlar sunmaya gayret ediyoruz. Bu dönemi de başarıyla geçireceğimize eminim. Bu işlerde hepinizin katkısı ve emeği var. İnşallah bu bayram vesilesiyle birlik beraberliğimizi pekiştirdiğimiz bu zamanda Konya olarak çok daha önemli işlere imza atacağız.

BAŞKAN ALTAY TASARRUF VE YERLİ ÜRÜN KULLANIMINA VURGU YAPTI

Özellikle bu dönemde tasarruf ve yerli ürün kullanımı noktasında vurguladıkları iki konu olduğunu anlatan Başkan Altay, Tasarruftan vazgeçmeyeceğiz. Her yaptığımız işte ne kadar tasarruf edebiliriz, işi en uygun şekilde nasıl yapabiliriz; bunlar en önemli gündem maddesi olacak. Ayrıca Cumhurbaşkanımız tarafından yayımlanan tasarruf genelgesine tüm birimlerimizle eksiksiz bir şekilde uyacağız. Bu 3 yıl boyunca buna da çok dikkat edeceğiz. İkinci konu ise kalemden araca kadar Türkiyede üretilen ürünler konusunda hassasiyetimizi daha üst seviyeye çıkaracağız. Milli Teknoloji Hamlemiz, Milli Sanayi Hamlemiz elhamdülillah birçok ürünün Türkiyede yerli üretilmesine imkan sağladı. Ama sizler de kullanıcılar olarak buna lütfen dikkat edin. Biz kamu olarak ülkemizde üretilen ürünleri desteklemek zorundayız ki kendilerini geliştirebilsinler. Bu konuda da lütfen ithal ürün kullanmamaya dikkat edelim. Hep birlikte çok daha büyük ve güçlü bir Türkiye inşa edeceğimize inanıyorum sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 41546

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
UĞUR İBRAHİM ALTAY’DAN 15 TEMMUZ DAVETİ
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI
EMEKLİLER KERVANINA OSMAN DURSUN’DA KATILDI