Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı

Başkan Altay: “Bu 5 Yılda Tüm Türkiye Konya Modeli Belediyecilik Anlayışını Daha Yakından Tanıyacak

Başkan Altay Belediye Çalışanlarıyla Bayramlaştı
2024-04-15 11:53:35

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarıyla bayramlaştı. Büyükşehir ekibindeki yüksek motivasyona ve birlikte çalışma kültürüne dikkati çeken Başkan Altay, Bu 5 yıl inşallah başarıdan başarıya koştuğumuz, tüm Türkiyenin ‘Konya Modeli Belediyecilik anlayışını daha yakinen tanıdığı, sosyal ve kültürel faaliyetlerle birlikte şehrimizi geliştirmek adına yarım kalan işlerimizi tamamladığımız, söz verdiğimiz işleri devam ettirdiğimiz başarılı bir dönem olacağına ben yürekten inanıyorum. Elde ettiğimiz tecrübe, sizlerin bilgi birikimi, Konyanın kurumsal yapısı inşallah bunu başaracak güçtedir dedi.


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan Bayramı dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ Genel Müdürlüğü çalışanlarıyla bayramlaştı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezinde düzenlenen programda tüm belediye çalışanlarının Ramazan Bayramını tebrik eden Başkan Altay, Gazzede yaşananların ve yerel seçim sürecinin bu Ramazanı diğerlerinden ayırdığını vurguladı.

BAŞKAN ALTAY İSRAİLİ BİR KEZ DAHA KINADI

Gazzede yaşananların herkesin içinde derin acılar oluşturduğuna dikkati çeken Başkan Altay, Maalesef ki Ramazan ayındaki zulüm bayramda da kesintisiz devam etti. Buradan tekrar zalim İsraili, soykırım yapan İsraili kınıyoruz. İnşallah Gazzedeki kardeşlerimizin bir an önce hayatlarının normale dönmesi ve yurtlarına geri dönmeleri, üzerlerindeki zulmün bir an önce kalkmasını temenni ediyoruz diye konuştu.

KONYANIN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ GAYRET EDİYORUZ

31 Martta gerçekleştirilen yerel seçimlere de değinen Başkan Altay, konuşmasına şöyle devam etti: Hep birlikte bir yerel seçim süreci yürüttük. 6 yıldır birlikte çalışıyoruz. Özellikle 2019 seçimlerinden itibaren ‘Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla şehrimizde hep birlikte çok önemli hizmetlerde bulunduk. Konyanın hayallerini bir bir gerçekleştirmek için gece gündüz demeden gayret ettik, çaba sarf ettik ve çok önemli başarılar elde ettik. Başta Eski Sanayi ve Karatay Sanayi dönüşümü, Ağır Bakım, Cephanelik dönüşümü ve Darülmülk Projesi altında Türkiyenin en büyük ihya projesini yürütürken taşradaki 28 ilçemizde de altyapıdan üst yapıya, sosyal hayattan gençlerimiz ve kadınlarımızla ilgili çalışmalara kadar birçok önemli projeyi hayata geçirdik. Nihayet seçimler gerçekleştirildi ve bir 5 yıl daha Konyayı hep birlikte yönetmek için Konyalılardan destek almış olduk. Şimdi hep birlikte yeni bir başarı hikayesi yazmamız gerekiyor. Konyanın sorumluluğu her zaman çok yüksekti ama bu dönem çok daha yüksek başarılar elde etmemiz gerekiyor. Şu anda Sayın Cumhurbaşkanımızın temsil ettiği Cumhur İttifakının en büyük Büyükşehir ve il belediyesi konumumuzdan dolayı bütün gözlerin üzerimizde olduğu bir 5 yılı birlikte yaşayacağız. Hata yapma lüksümüz yok, daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz ve ‘Konya Modeli Belediyecilik anlayışımızı geliştirerek, tüm Türkiyeye örnek olacak bir belediyecilik modeli oluşturacağız.

BUGÜN KONYADA BİR BAŞARI KONUŞULUYORSA TÜM ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZIN ÇOK BÜYÜK KATKISI VAR

Tüm Büyükşehir ekibinin bunu en güzel şekilde yapacak gücü, motivasyonu ve birlikte çalışma kültürü olduğuna inandığını dile getiren Başkan Altay, Onun için bu 5 yıl inşallah başarıdan başarıya koştuğumuz, tüm Türkiyenin ‘Konya Modeli Belediyecilik anlayışını daha yakinen tanıdığı, sosyal ve kültürel faaliyetlerle birlikte şehrimizi geliştirmek adına yarım kalan işlerimizi tamamladığımız, söz verdiğimiz işleri devam ettirdiğimiz başarılı bir dönem olacağına ben yürekten inanıyorum. İnşallah bu dönemde özellikle ulaşım konusunda vermiş olduğumuz 105 kilometre raylı sistem hatlarının yapılması, başta Darülmülk Projesi olmak üzere şehrimizin ihyasıyla ilgili çalışmaları hep birlikte yürüteceğiz. Bugün Konyada bir başarı konuşuluyorsa, Konyada bir yerel yönetim başarısı konuşuluyorsa bu salonda olan ve olmayan tüm çalışma arkadaşlarımızın hepsinin çok büyük emeği ve katkısı var. Ben bu yüzden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden razı olsun ifadelerini kullandı.

KONYAYI SADECE TÜRKİYENİN DEĞİL, DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHİRLERİNDEN BİRİSİ YAPACAĞIZ

Bu birlik ve beraberliği artırarak, safları sıklaştırarak daha çok çalışacaklarını ve Konyayı sadece Türkiyenin değil, dünyanın en güzel şehirlerinden birisi yapacaklarını kaydeden Başkan Altay, Konyaya gelen herkes Konyanın dinginliğinden, sakinliğinden, temizliğinden ve belediyecilik başarısından bahsediyor. Bu önümüzdeki 5 yıl inşallah bunların artarak devam ettiğine hep birlikte şahitlik etmiş olacağız. Elde ettiğimiz tecrübe, sizlerin bilgi birikimi, Konyanın kurumsal yapısı ile bunu başaracak güçteyiz. Ben buna inanıyorum. İnşallah bu dönemde birlikte başarılar elde edeceğiz. Şunu da ifade etmek isterim ki; elimizde bulunan imkanları bir taraftan şehrimizin gelişimine, markalaşmasına harcarken bir taraftan da çalışanlarımızın refahının ve gelir seviyesinin artırılmasında kullanacağımıza hiç kimsenin endişesi ve şüphesi olmasın. Bu işi birlikte başaracağız. Bu çıktığımız yolda Rabbim bizleri muvaffak etsin, muzaffer etsin. Birlik ve beraberliğimiz her daim artarak devam etsin sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 24297

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
ÖZEL KALEM MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA
BURUK VEDA
BURUK VEDA