Münif info

Kapat !
Başkan Altay: “Adım Adım Hatay’ı Suyla Buluşturuyoruz”

Başkan Altay: “Adım Adım Hatay’ı Suyla Buluşturuyoruz”

Başkan Altay: “Adım Adım Hatay’ı Suyla Buluşturuyoruz”

Başkan Altay: “Adım Adım Hatay’ı Suyla Buluşturuyoruz”
2023-02-16 13:37:17
İzlenme : 119

Hatay HATSUnun altyapı bilgilerini KOSKİCBSye entegre eden Konya Büyükşehir Belediyesinin Hatayda yürüttüğü altyapı çalışmaları kapsamında arıza, bakım ve onarım gerektiren su şebeke hatları kontrol altına alındı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Depremin ilk anından itibaren tüm gücümüzle Hataydayız. Şehrin altyapısını elden geçirip, eksiklerini gideriyor ve hayatın normal akışına dönmesi için canla başla çalışıyoruz. İçme suyu temini, su ve kanal arıza, bakım-onarım ile mekanik-elektrik gibi farklı alanlarda uzmanlık gerektiren hizmetler, ilgili ekiplerimiz kontrolünde yürütülüyor. Tüm zorluklara rağmen adım adım Hatayı suyla buluşturuyoruz dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, depremden büyük zarar gören Hatayda mevcut su şebekesi ve ana isale hatlarında bakım-onarım çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

İçme suyu temini için deprem bölgesinde hayatın normale dönebilmesi için 7/24 esasına göre çalışan ekipler, ana şebeke hatlarındaki arızalara da anlık olarak müdahale ediyor.

TÜM GÜCÜMÜZLE HATAYDAYIZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hatayın her noktasında bir damla su için mücadele verdiklerini belirterek, ana isale hattındaki arızaları anında giderdiklerini ifade etti. Yıldırımtepe, Sakarya, Modenevler, Gültepe, Esentepe, Saraykent, Pınarbaşı, Doğanköy, Arpahan mahalleleri ile Atatürk Bulvarı, Yavuz Sultan Selim Caddesi, İskenderun Sahil Yolu, Espa Yolu, İskenderun Adalet Sarayı önü ve Antakya Mustafa Kemal Üniversitesinde arıza, bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanarak bölgenin kontrol altına alındığını belirten Başkan Altay, Depremin ilk anından itibaren tüm gücümüzle Hataydayız. Şehrin altyapısını elden geçirip eksiklerini gideriyor ve hayatın normal akışına dönmesi için canla başla çalışıyoruz. Alanında uzman teknik ekibimiz ve belediyecilik hizmetlerinde edindiğimiz tecrübe ile tüm zorluklara rağmen adım adım Hatayı suyla buluşturuyoruz dedi.

ALANINDA UZMAN BİR EKİP ÇALIŞIYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerinin sahada altyapı kavramına giren tüm hizmetleri yeniden işlevsel hale getirmeye çalıştığını kaydeden Başkan Altay, Depremin ilk gününden itibaren depremzelerimizin, arama kurtarma ekiplerinin, kolluk kuvvetlerimizin, belediyelerimizin ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızın içme ve kullanma su ihtiyaçlarını gerek tankerlerle gerekse çeşmeler oluşturarak çözdük. Hatay HATSUnun altyapı bilgilerini KOSKİCBSye entegre ettik. İçme suyu temini, su ve kanal arıza, bakım-onarım ile mekanik-elektrik gibi farklı alanlarda uzmanlık gerektiren hizmetler, ilgili ekiplerimiz kontrolünde yürütülüyor. Ekiplerimiz, kayıp şebeke vanalarını bulup aktif hale getiriyor; eskimiş, zarar görmüş boruları yenileriyle değiştiriyor. Canlı hattın devamını sağlamak, hattı deplase etmek, körlemek veya bölgesel tamir işlemlerini yapmak için de gece gündüz demeden çalışıyorlar. Emeklerinden dolayı hepsine çok teşekkür ediyorum ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya ilçe belediyeleri ile birlikte Hatayda 738 araç, 2.692 personelle konteyner kent yapımı, arama kurtarma, su temini, mobil mutfak, ekmek fırını, mobil haberleşme gibi alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

#KOSKİ

#HATSU

#KOSKİCBS

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 53755

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
İZBUDAK ÖNÜNE GELENE ’AZ KALDI’ DİYOR
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA
EREĞLİ CHP TAM KADRO SAHADA