intro

Kapat !
Balkanlar Genç KOMEK’te Öğrencilerin Ödül Heyecanı

Balkanlar Genç KOMEK’te Öğrencilerin Ödül Heyecanı

.

Balkanlar Genç KOMEK’te Öğrencilerin Ödül Heyecanı
2021-08-26 14:23:40

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulunun Konya ile birlikte Balkanlardaki 12-14 yaş arası çocuklara yönelik gerçekleştirdiği yaz okulu eğitimleri tamamlandı. Spor aktiviteleri, sosyal etkinlikler ve gezi programlarıyla dolu dolu bir yaz tatili geçiren öğrencilerden derslere devam eden ve başarılı olanlara hediyeleri verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, bu dönem Konyadan, Türkiye genelinden ve Balkanlardan toplam 60 bin çocuğun katılımı ile gerçekleşti.

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu kapsamında; Bosna Hersek, Kosova ve Kuzey Makedonyada 12-14 yaş aralığındaki toplam bin çocuğa yüz yüze ve çevrimiçi eğitim programları gerçekleştirildi.

Kuran-ı Kerim, değerler eğitimi, el sanatları, spor aktiviteleri, sosyal etkinlikler ve gezi programları ile dolu dolu bir yaz dönemi geçiren öğrencilerden dönemi devamsız ve başarılı şekilde tamamlayanlara çeşitli hediyeler edildi.

Bosna Hersekte düzenlenen ödül törenine katılan Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hasan Görgülü, çocukların Genç KOMEK Yaz Okulu ile verimli bir tatil dönemi geçirdiğini belirterek, başarılı öğrencilere bisiklet hediye etti.

BALKANLAR KOMEKTEN 15 BİN KURSİYER MEZUN OLDU

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) 2007 yılından beri Balkanlarda bölge halklarına yönelik eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Paydaşları TİKA, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Maarif Vakfı Okulları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları ile özellikle kadınların meslek sahibi olmalarına katkıda bulunan KOMEKten, bugüne kadar Bosna Hersek, Kosova ve Kuzey Makedonyada el sanatları ve gelenekli Türk sanatları branşlarında eğitim alan yaklaşık 15 bin kursiyer mezun oldu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 74113

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
ENDER DEMİRTAŞ: BU BAŞARIYI EKİBİME BORÇLUYUM
ENDER DEMİRTAŞ: BU BAŞARIYI EKİBİME BORÇLUYUM
BİLGİN KAMIŞ: BİR İLKE İMZA ATTIK
BİLGİN KAMIŞ: BİR İLKE İMZA ATTIK