BAHRİ CAN: DUA TANRI İLE KONUŞMAKTIR

BAHRİ CAN: DUA TANRI İLE KONUŞMAKTIR

İşte Allah’la İrtibatın Yolu. Bu, Allah’la İrtibat Kurma Yolunu Gösterir. O Sizi Yarattı, Sizi Sever. Onu Bugün Tanıyın.

BAHRİ CAN: DUA TANRI İLE KONUŞMAKTIR
2021-04-15 22:50:46

1. Tanrı sizi SEVİYOR ve yaşamınız için HARİKA bir planı var.


Tanrı'nın Sevgisi
"Tanrı Sevgidir. Sevgide yaşayan Tanrı'da yaşar. Tanrı da onda yaşar." (1. Yuhanna 4:16)

Tanrı'nın Planı
İsa şöyle diyor: "Bense insanlar yaşama bol yaşama sahip olsunlar diye geldim." (Yuhanna 10:10)

Neden birçok kişi bu bol yaşama sahip olamıyor?
Çünkü...


2. İnsan GÜNAHLIDIR ve Tanrı'dan AYRI DÜŞMÜŞTÜR. Bu nedenle Tanrı'nın sevgisini ve yaşamı için olan planını bilemez ve uygulayamaz.


İnsan Günahlıdır
"Çünkü herkes günah işledi ve Tanrı'nın yüceliğinden yoksun kaldı." (Romalılar 3:23)

Tanrı Kutsaldır
"Kutsal olun, çünkü ben kutsalım." (1. Petrus 1:16)

İnsan Tanrı'dan Ayrı Düşmüştür
"Günahın ücreti ölümdür" (Tanrı'dan ruhsal kopuş) (Romalılar 6:23)

[Günahlı İnsan]

Yukarıdaki çizim kutsal olan Tanrı ile günahlı insanın konumunu göstermektedir. Arada büyük bir boşluk göze çarpmaktadır.

OKLAR ise günahlı insanın Tanrı'ya ve O'nun bize sunduğu bol yaşama ulaşmak için gösterdiği çabayı simgelemektedir.

Bu çaba Tanrı'dan karşılık bekleyerek yapılan iyilikler, arayış içinde felsefeden felsefeye koşmak ya da dinsel inanç biçiminde kendini gösterir.

İnsan, Tanrı ile sevgi bağı içinde bulunması için yaratıldı. Ama insan inatçılığı ve bencilliği sonucunda kendi bağımsız yolunda yürümeyi seçti. Böylelikle Tanrı ile olan ilişkisini koparmış oldu.

Üçüncü kural bu boşluğu kapatacak köprüyü anlatıyor...

3. İsa Mesih insanın günahını ortadan kaldırmak için Tanrı'nın sağladığıTEK ÇAREDİR. Ancak O'nun ile, Tanrı'nın sevgisini ve yaşamımız için olan planını bilebilir ve uygulayabiliriz.

O Bizim Yerimize Öldü

İsa'nın Doğumu:

İsa Mesih yaradılış sonrası insanlık tarihinde babasız olarak dünyaya gelen tek kişidir. Meryem'e hiçbir erkek eli değmemişken Tanrı'nın meleği ona görünüp şöyle dedi: Korkma Meryem! Sen Tanrının lütfuna eriştin. Gebe kalıp bir oğul doğuracak, adını İsa koyacaksın.Kendisine, ‘Yüceler Yücesinin Oğlu denilecek."

Meryem meleğe, "Bu nasıl olur, ben erkeğe varmadım ki?" dedi. Melek ona şöyle dedi: "Kutsal Ruh senin üzerine gelecek, en yüce Olan'ın gücü üstüne gölge salacak. Bunun için doğacak olana kutsal, Tanrı Oğlu denecek." (Luka 1:30-35)

İste o güne dek Tanrı Sözü peygamberler aracılığı ile açıklanırken bu kez bütün insanlığı kurtarmak için bir insan bedeninde diri olarak dünyaya gelmiştir. İşte bu nedenle Tanrı'nın Nuru, Ruhu ve Sözü olan İsa Mesih mecaz anlamda Tanrı Oğlu olarak isimlendirilmiştir.

[Kurban Kuzusu]

KURBAN KUZUSU
İbrahim Tanrı'ya olan sevgisi ve sözünden ötürü biricik oğlunu kurban ediyordu. Bu ileride İSA MESİHİN bizim için yapacağının öğretilmeye başlanması demekti. Yüce Tanrımız bütün insanlığı günah yükü altından kurtarmak için kendi sözü İSA MESİHİ bize önceden bildirdiği gibi kurban kuzusu olarak sunmuştur. Böylelikle bize olan kurtarış sözünü yerine getirmiştir.

Nitekim İncilin Yuhanna bölümünde aynı konuda şunları okuyoruz:

Yahya ertesi gün İsa'nın kendisine doğru geldiğini görünce şöyle dedi: "İşte dünyanın günahını ortadan kaldıran Tanrı Kuzusu!" (Yuhanna 1:29)

Tanrı ise bizi sevdiğini şununla kanıtlıyor: Biz daha günahkârken, Mesih bizim için öldü (Romalılar 5:8)

Ölümden Dirildi
"Mesih, günahlarımıza karşılık öldü, gömüldü ve Kutsal Yazılar uyarınca dirildi. Kefas'a sonra Onikilere göründü." (1. Korintliler 15:3-5)

Tanrı'ya Giden Yol
İsa "YOL, GERÇEK ve YAŞAM Ben'im" dedi. (Yuhanna 14:6)

"Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki, biricik Oğlu'nu verdi, Öyle ki O'na iman edenlerin hiçbiri mahvolmasın, hepsi sonsuz yaşama kavuşsun." (Yuhanna 3:16)

Yalnız bu üç kuralı bilmek yetmiyor...

İsa Mesih'i şimdi iman ile dua ederek yaşamınıza alabilirsiniz

(Dua Tanrı ile konuşmaktır)

Tanrı yüreğinizi biliyor, ve ağzınızdan çıkan sözlerden çok, yüreğinizdeki düşüncelere önem veriyor. Aşağıdaki dua, öneri niteliğinde İsa Mesih'i yaşamınıza çağırmanız için bir iman duasıdır.

"Sevgili Rabbim, sana gereksinimim var. Çünkü Sen bana olan sevginden ötürü benim günahlarıma karşılık kendini kurban olarak sundun. Bu nedenle sana sonsuz teşekkürler sunarım. Şimdi kalbimin kapısını sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana sonsuz yaşam sunduğun için çok teşekkür ederim. Yaşamımın yönetimini benden al ve beni kendi istediğin gibi bir kişi yap." AMİN

Bu dua kalbinizin arzusunu dile getiriyor mu?

Eğer dile getiriyorsa şimdi hemen bu şekilde bir dua ile İSA MESİHİ yaşamımıza çağırabilirsiniz. İsa Mesih söz verdiği gibi o an da yaşamınıza gelecektir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 44167

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
BURAK SERPEK: BİZDE VELİ TOPLANTILARI BÖYLE
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki
Halil Etyemez’den Kılıçdaroğlu’na Tepki