intro

Kapat !
BAHRİ CAN: BABAM HASAN CAN İLE İLGİLİ BİR ANIM

BAHRİ CAN: BABAM HASAN CAN İLE İLGİLİ BİR ANIM

KEDİ G.TÜNÜ GÖRMÜŞ YARAM VAR SANMIŞ

BAHRİ CAN: BABAM HASAN CAN İLE İLGİLİ BİR ANIM
2022-03-30 11:10:30

Babamın dili dursa kalemi durmazdı. Buldu mu olumsuzluğu partisine bakmaz yazardı. Çünkü onun nemalanmakla, nemalanamamakla işi olmazdı.

Yine bir gün evde baba beklerken, saldırıya uğramış haberi geldi. Apar topar giyinip olay yerine gittim. Esnaf sitesinin köşesinde rahmetli Televizyoncu Kürşat'ın orada olmuş olay. Birkaç kişi vardı, ambülans geldi babanı hastaneye götürdüler denildi. Kış günü, karanlık bir yandan soğuk bir yandan inceledim olay yerini. Işığın olmadığı karanlık sokakta arkadan saldırmışlar. Kuvvetli vurabilmek için sol ayağı sabit, sağ ayağını ileri atmış. Sol ayak izi sabitken sağ ayak izi karda bayağı bir kaymış. Tabi bu kayma esnasında satırda elinde oynama yapmış. Satırın ağız kısmı değilde yan kısmı boynuna denk gelmiş.

Bir taksiye binip eski Devlet Hastanesine gittim. Gerekli pansuman yapılmış, Konya'ya sevk için hazırlık yapılıyordu. Konya Numune Hastanesi beyin cerrahisine sevk edildi. Ambülansla ben de gittim. Sonuç: Beyinde bir hasar yoktu. 10 gün hastanede yatıp dikişleri aldırıp çıktık ve Ereğli'ye geldik. Gelirken hastaneden çıkmış olmanın rahatlığı ile şaka yapmak istedim. "Ünlü olmak için bu kadar acıya gerek yoktu. Dayak yemiş numarası da yapabilirdin" dedim.

Hiç gülmedi... Yıllar sonra bana Devlet Bahçeli'nin, "Çakal senaryoları yazanlara Bozkurtun fermanını okurlar" sözünü hatırlatmıştı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 84405

Kullanıcı Adı

  • İbrahim çakırel
    31 Mart 2022 Perşembe

    Gazetecilik; suya-sabuna dokunmadan yapılırsa çok kolay, toplumsal amaçla yapılırsa çok zordur. merhum hasan can, hep zor olan tarafını seçmiştir.


[1]

Tüm yorumları okumak için tıklayın

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
MÜNİF İZBUDAK ERSİDER BAŞKANI OLDU
MÜNİF İZBUDAK ERSİDER BAŞKANI OLDU
DSİ’NİN EREĞLİ’YE MODERN SULAMA ATAĞI DEVAM EDİYOR...
DSİ’NİN EREĞLİ’YE MODERN SULAMA ATAĞI DEVAM EDİYOR...