Bilal 1 info

Kapat !
Arif Demirbaş, artan fiyatlar esnafı zorluyor

Arif Demirbaş, artan fiyatlar esnafı zorluyor

Demirbaş: Küçük esnafın ayakta kalabilmesi için devletin uzun vadeli ve sıfır faizli krediler vermesini bekliyoruz

Arif Demirbaş, artan fiyatlar esnafı zorluyor
2021-11-21 12:57:14

Ereğli Madeni Eşyalar Odası Bakanı Arif Demirbaş yaptığı açıklamada; artan maliyetler karşısında sanayici esnafının parça bulmakta zorlandığını kaydetti.

Malzeme bulmakta zorlanıyoruz
Türkiyede yüksek olan döviz fiyatları nedeniyle yaşanan sıkıntılar hakkında değerlendirmelerde bulunan Demirbaş, Oto parçada ve sanayicinin kullanacağı bir çok malzemede sıkıntılarımız var. Parça fiyatları artıyor ve birçok malzemeyi bulmakta zorlanıyoruz. Üretim yapan firmalarda malzemeler vardır ancak, döviz kuruna endeksli olduğu için firmalarda son anı bekliyor. Üreticilerde, artan fiyatlar karşısında, maliyetlerini çıkartamıyor. Saç ve demir fiyatları arttı. Herkes kara kara düşünmeye başladı. Araç sahipleri de, esnaflarda büyük sıkıntı yaşıyor. dedi.

Fiyatlar, geçen seneye göre artmış durumda
Yaşanan sıkıntıların çözümü için ne yapılabilir? şeklindeki soruya cevap veren Arif Demirbaş sözlerini şöyle sürdürdü: Döviz arttıkça, malzeme fiyatları artıyor. Fiyatlar, 1-2 kat artmış olsa diyecek bir şeyimiz yok. Ama fiyatlar, daha yüksek seviyede artmış durumda. Malzemenin kalitesine göre, fiyatlar daha da artıyor. Bu şartlarda, insanlar işin içerisinden çıkamazlar.

Esnaf borcunu ödemekte zorlanıyor
Demirbaş sözlerini şöyle tamamladı: Küçük esnaf, ekonomik anlamda ciddi bir sıkıntı yaşamaktadır. Küçük esnafın ayakta kalabilmesi için devletin uzun vadeli ve sıfır faizli krediler vermesini bekliyoruz. Esnaf borcunu ödemekte zorlanıyor. Birçok esnafımız, bankalardan kırmızı kalem yemiş durumda dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 46103

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz