Bilal 1 info

Kapat !
ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NU YAKLAŞIK 9 MİLYON ARAÇ KULLANDI

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NU YAKLAŞIK 9 MİLYON ARAÇ KULLANDI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU: ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NU KULLANAN ARAÇ SAYISI 9 MİLYONA DAYANDI

ANKARA-NİĞDE OTOYOLU’NU YAKLAŞIK 9 MİLYON ARAÇ KULLANDI
2022-08-17 04:25:26

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlığın dev projeleri arasında yer alan Ankara-Niğde Otoyolunu açıldığı günden bu yana yaklaşık 9 milyon aracın kullandığını bildirdi ve Seyahat süresinin yarı yarıya düşmesiyle birlikte vatandaşlarımızı sevdiklerine güvenli, konforlu ve hızlı bir şekilde kavuşturuyoruz dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Niğde Otoyolu ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Son 20 yılda ulaşımın her moduna yatırım yaptıklarını ve Türkiyenin altyapı sorununu büyük ölçüde çözdüklerine dikkati çeken Karaismailoğlu, şöyle devam etti:
Durmaksızın milletimizin ihtiyacı olan projeleri hayata geçirdik. Milletimize hangi sözü verdiysek yerine getirdik. 7/24 çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Dev projeleri milletimizin hizmetine sunduk. O projelerden biri de Ankara-Niğde Otoyolu…. Otoyol ringinin bir parçası olan Ankara-Niğde Otoyolu, 275 kilometre ana gövde, 55 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 330 kilometre uzunluğunda. Tamamı 16 Aralık 2020de trafiğe açılan otoyol, Edirneden başlayarak, İstanbul ve Ankara üzerinden Güneydoğuya kadar uzanan ve yapılması planlanan Şanlıurfa-Habur Sınır Kapısı kesimini de kapsayan TEM (Trans European Motorway) Otoyolunda kesintisiz ulaşım sağladı.
ANKARA-NİĞDE ARASI 2 SAAT 22 DAKİKAYA İNDİ
Otoyolun hizmete açılması ile Ankara-Niğde arası seyahat süresinin 4 saat 14 dakikadan 2 saat 22 dakikaya indiğine vurgu yapan Karaismailoğlu, Açıldığı günden bu yana otoyoldan 8 milyon 961 bin araç geçiş yaptı. Zamandan yıllık 450 milyon TL, akaryakıt tüketiminden yıllık 278 milyon TL olmak üzere yıllık toplam 728 milyon TL tasarruf edildi. 57 bin ton karbon emisyon azaltımı sağlandı değerlendirmesinde bulundu.
TÜRKİYENİN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYORUZ
20 yılda otoyol ağını 2 kattan fazla artırarak, 3 bin 633 kilometreye ulaştırdıklarını aktaran Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, 2053 Ulaştırma ve Lojistik Ana Planı ışığında projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini kaydetti. 2053 yılına kadar otoyol uzunluğunun 8 bin 325 kilometreye yükseleceğini belirten Karaismailoğlu, Türkiyenin geleceğini inşa etmeyi sürdüreceğiz. Yaptığımız her yatırıma bir kulp bulmaya çalışanlara rağmen, yolumuzda ilerliyoruz. Biz, Türkiyenin, milletimizin geleceği için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Güvenlik Kodunuz 44566

Kullanıcı Adı

 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRx
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN OPRUKÇU ADAY TANITIM TOPLANTISINA KATILDI
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz
Dr. Yalçın Doğan: Muharrem İnce Kazanamaz